Zápas vzbudil nečekané emoce na obou stranách druholigových týmů, prohra v prodloužení 4:5 rozvášnila především domácí. A to tak, že se nechal unést i fotograf hokejového webu Bobrů Marek Netolička, který doprovodil své fotografie z utkání popiskami, které rozčílily šumperskou stranu a po chvíli i provozovatele stránek společnost eSports. Ta po nějakém čase popisky smazala, což popudilo autora Marka Netoličku a celou fotogalerii z webu odstranil.

„V podvečer došlo na stránkách Bobrů ve fotogalerii k cenzuře některých popisek u zápasu se Šumperkem. Bohužel, nebyl jsem nikým ze společnosti eSports informován o nějakých výhradách,“ napsal na diskusní fórum na stránkách Bobrů Marek Netolička.

„Nemluvil bych o cenzuře, ale jsem zodpovědný jako provozovatel hokejových webů za obsah na stránkách a popisky pod fotogalerie utkání se Šumperkem byly hodně neadekvátní a chápu, že se šumperské straně nelíbily,“ informoval Deník Michal Berg ze společnosti eSports. „Redaktoři jednotlivých klubů samozřejmě mohou fandit svému klubu, ale měli by se snažit být objektivní,“ dodal Berg.

Sobotní utkání třetího Valmezu a druhého Šumperku bylo velmi vypjaté. Zápas byl skoro na půl hodinu přerušen, protože kdosi z diváků hodil láhev po šumperském gólmanovi Lukáši Danečkovi a poranil ho v obličeji. Sudí pak nechal vyklidit tribunu za šumperskou střídačkou.

Po utkání se na stránkách Bobrů objevila fotogalerie, kde byli zachyceni především situace, na kterých šumperští hráči podle Marka Netoličky faulují či dělají nátlak na rozhodčího.

Hodně nehokejový popisek pod jednou z fotografií poměrně urážlivým tónem zesměšňoval manažera Draků Radka Kučeru kvůli jeho pleši.

„Já to četl a nechápu toho člověka, proč něco takového udělal. Chápu, že hokej je o emocích, ale tohle už bylo mimo rámec slušného chování,“ sdělil Radek Kučera.

S Markem Netoličkou se Deníku nepodařilo spojit, na diskusním fóru ale své dílko obhajoval.

„Možná pro některé fanoušky soupeře popisky vzbudily pohoršení, ale stejně tak budil pohoršení výkon a zejména chování některých hráčů či činovníků inkriminovaného utkání. Za svými popiskami si stojím,“ tvrdí Netolička.

„Zásah na webu Valašského Meziříčí není zase tak něčím výjimečným. My si úroveň webů opravdu hlídáme. Nedávno jsme zasáhli například do webu Vsetína,“ podotknul Michal Berg.