Všichni v okolí znají Draky, šumperské hokejisty. Ale už asi netuší, že nedaleko Šumperku hraje i jiný tým plný bývalých Draků.

A není to Uničov, nýbrž Lanškroun. Celek hrající krajskou soutěž (nad ní je krajská liga a nad touto ligou je 2. liga, ve které startují například zmínění Draci).

Tým mužů Lanškrouna v těchto dnech absolvuje play off. Ve čtvrtfinále vyřadil Choceň a nyní hraje semifinálovou sérii se Skutčí. Tu loni porazil ve finále, ovšem jako vítěz nakonec odmítnul hrát vyšší krajskou ligu.

„Chceme dávat šanci místním a mladým hráčům, proto jsme nešli do vyšší soutěže,“ říká Miroslav Vičenec, trenér Lanškrouna, několik let ale jeden z trenérů mládeže Mladých Draků Šumperk.

A není jediným vyslancem Šumperku v Lanškrouně. V týmu najdete Jiřího Güttlera (nyní také trenér 6. a 7. třídy Mladých Draků Šumperk), někdejšího idola šumperských fanynek a kanonýra Draků Rosťu Pilavku, Martina Langra a Davida Langra, Michala Kilčického, Miroslava Jurku či Milana Hajtmara.

„Jsme takové šumperské béčko,“ směje se Vicenec.

Na loňské finále přišlo v Lanškrouně sedm stovek diváků (vyprodaná kapacita zimního stadionu), letos se zatím přišlo podívat o polovinu méně lidí.

„Ale to se spraví. V neděli hrajeme doma semifinále, určitě zase dorazí hodně diváků,“ míní Miroslav Vicenec.