V té době totiž na olomouckém zimáku pro hostující fanoušky nebylo vůbec bezpečno.

Na tribunách i v okolí stadionu totiž řádila skupinka, která si říkala Tarzan Boys Olomouc, a bezdůvodně napadala příznivce hostujícího týmu. „Teď už se ale ochranka v Olomouci zlepšila,“ dodal Weinlich.

Zároveň ale zavzpomínal na dva nebo tři roky starý incident z Ostravy. „Bylo to při utkání se Sarezou, kdy nás napadli Baníkovci s Poláky. Jinak se nám nikde nic podobného nestalo. Jezdíme hlavně po Moravě a třeba ve Znojmě normálně s lidma pokecáme,“ porovnává Weinlich.

Ani při sobotním derby to na žádnou potyčku nevypadalo. „Bylo to v pohodě, normálně se fandilo. Nebyl důvod k napadení,“ říká Weinlich.

Ale na hostující příznivce se vrhla horda násilníků. „Volal jsem městskou policii, ale nereagovali. Bezpečnostní služba jen stála a dívala se,“ kritizuje Weinlich.

Olomoucký fanklub zvažuje, jestli bude vůbec výjezdy na utkání pořádat. „Budeme muset vyřešit, co s tím. Jezdí s námi třeba i rodiče s dětmi. Budeme to asi řešit s pořádajícím klubem. Uvidíme, jestli budeme výjezdy dál pořádat,“ dodal šéf fanklubu.

Čtěte také:Mlácení fanoušků prý zorganizovala šumperská buňka Baníku

Baníkovci zmlátili v Šumperku fanoušky Mory