Draci Šumperk – Sareza Ostrava

0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: 5. I. Mocek (Sochorek, Červenka), 10. Gelačák (Bokroš, Ovšák), 22. Šebesta (Bokroš, D. Mocek), 44. I. Mocek (Sochorek). Diváci: 800.

Draci Šumperk: Biegl – Kloz, Špelda, Sloboda, Stráňovský, Denisov, Hajas, Ondráček – Bařica, Meluzín, Antonovič – Lazorišák, J. Hubáček, Martinka – Ambruz, Ohnutek, Stejskal – Beck, Pekr, Obdržálek.

Sareza Ostrava: Štěpánek – Ovšák, D. Mocek, Holík, Tesařík, Vnenk, Vajda, Palík – Šebesta, Boháč, Bokroš – Gelačák, Najdek, R. Hubáček – Pavelek, Sochorek, Červenka – I. Mocek, Novák, Grygar.

Čekání na výhru prvoligových Draků pokračuje. Šumperk si ve včerejším domácím utkání proti ostravské Sareze připsal osmou porážku v řadě a je nadále beznadějně poslední.

Ani ve druhém letošním utkání proti tomuto soupeři navíc nováček opět nedal ani gól a ze vzájemného měření má katastrofální skóre 0:13.

Další prohra pak stála místo trenéra Jindřicha Setikovského, jehož vedení klubu krátce po skončení nepovedeného střetnutí odvolalo.

„Většina týmu dnes zápas pouze odbruslila. Za výsledky a herní projev týmu je zodpovědný trenér. Po řadě neúspěchů jsme se proto rozhodli k tomuto ráznému kroku, když otázka trenéra se měla řešit až po středečním duelu s Havířovem,“ prozradil exkluzivně Deníku jen několik desítek minut po závěrečném hvizdu prezident Draků Vladimír Velčovský.

Než klub obsadí post hlavního kouče, povede šumperský celek dosavadní asistent Georg Güttler.

Pokud by někdo v pondělním duelu hledal pozitiva na výkonu Draků, asi by žádná nenašel. Po celý zápas působili odevzdaným dojmem a jejich „snažení“ lze shrnout jedním slovem beznaděj.

Místy až trapné vystoupení Šumperka dokládá nejlépe situace z úvodu druhé části, kdy domácí vyfasovali dvě minuty za pozdní příchod na led. Vzhledem k předchozímu trestu tak začali třetinu dvojnásobným oslabením.

„Čekali jsme od Šumperka větší tlak. Soupeř však nehrál příliš důrazně, což pro nás bylo samozřejmě plus. V první třetině jsme dali dva góly a naše mužstvo se dostalo do pohody. Úvodní dvacetiminutovka pak rozhodla o výsledku celého utkání. Šumperk nemá špatný tým, ale ukazuje se, že přechod ze druhé ligy do první je velice obtížný. Draci se potřebují zkrátka chytit a potom mohou být důstojným soupeřem pro každého,“ řekl po zápase trenér ostravské Sarezy Jan Vavrečka.