Své poslední utkání pak odehrál stylově na sklonku července při exhibici Znojmo žije hokejem, tedy na ledě, kde strávil největší část své dlouhé kariéry, kterou celou absolvoval na domácí scéně.

Přerovský odchovanec má na kontě přesně 708 extraligových zápasů, které odehrál v průběhu patnácti sezón postupně za Pardubice, Znojmo, Vítkovice a Plzeň.

V dresu znojemských Orlů následně hrál i první ligu, krátkou anabázi si střihl v Písku, aby později odešel do Šumperku, kde nakonec strávil pět let. I tady, stejně jako v ostatních klubech kde působil, se okamžitě stal oblíbencem fanoušků.

Po sestupu Draků se na dva roky vrátil domů do Přerova, tady si v ročníku 2017/2018 splnil svůj velký sen a zahrál si v jednom útoku se svým synem Karlem Pláškem mladším.

Loňskou sezónu odehrál za Šumperk ve 2. lize, kde i po čtyřicítce udivoval parádním bruslením a nakonec ještě vyhrál klubovou produktivitu Draků (47 utkání, 17+28).

„Byla to moje poslední hokejová sezona. Teď už jsem s hokejem skončil,“ prozradil krátce legendární útočník, jenž nyní bude především sledovat další hokejové kroky svého devatenáctiletého syna.

Karel Plášek mladší aktuálně působí v brněnské Kometě, je stálým členem mládežnických reprezentací a letos jej do NHL draftoval Vancouver Canucks.

Mladí Draci poprvé v akci
Na zimáku v Šumperku už je led, jako první začali trénovat junioři a dorost
Jan Milfait v dresu Draků proti Českým Budějovicím
Šumperku mám co vracet, říká staronová posila Draků Jan Milfait