Drakům vůbec nevyšel vstup do utkání, neboť již v 5. minutě prohrávali po dvou trefách Dominika Kafky 0:2, záhy však stačil celek z podhůří Jeseníků snížit.

Bohužel ani nástup do druhé části nezastihl šumperské hokejisty v ideálním rozpoložení, Ostravané toho dokázali využít a po dalších svou slepených gólech šli do tříbrankového trháku.

V polovině pátečního střetnutí však Šumperk stihl dvakrát udeřit a vrátil se tak zpět do hry – 3:4. Jenže přesně za třicet vteřin Poruba opět kontrovala.

Ve třetí části Draci opět snížili a v 52. minutě byli dokonce blízko vyrovnání, Radek Fischer ale ze své šance orazítkoval pouze tyčku porubské klece.

Změnu stavu následně nepřinesla ani závěrečná šumperská hra bez brankáře. Finále turnaje si tedy zahraje Poruba, Draky poté čeká souboj o třetí místo.

„Měli jsme dost špatný vstup do zápasu, tam na nás soupeř vletěl a nevěděli jsme, kde nám hlava stojí, postupně jsme sice dokázali hru vyrovnat, ale zase se dnes ukázalo, že hodně věcí musíme ještě zlepšit," prozradil krátce trenér Draků Radek Kučera.

„Na druhou stranu si určitě cením toho, že kluci ani za nepříznivého stavu utkání nezabalili, bojovali a o výsledek jsme se dokázali prát až do samotného konce. Škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat, šance jsme na to ke konci měli," doplnil šumperský kouč.

Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Janota, 29. Skopal (Vachutka), 33. Pavlovský (Langr), 47. Langr (Pavlovský, Ostřanský) – 2. Kafka (Jáchym, Bail), 5. Kafka (Zachar), 23. Hudeček (Slováček), 27. Tomčák (Flašar, Gřeš), 34. Vaněk (Tomčák, Gřeš). Rozhodčí: Mikula – Janda, Mareček.

Šumperk: Zavadil – Sedlák, Ďurkáč, Janota, Hradil, Řezáč, Drtil, Tomek, Navrátil – Skopal, Hroch, Vachutka, Langr, Ostřanský, Jurík, Cink, Matějka, Fischer, Panáček, Pavlovský. Trenér: Radek Kučera.

Poruba: Matoušek – Slavík, Tichý, Baca, Puškár, Flašar, Adamík, Rudl, Bail – Seidler, Piecha, Gřeš, Sedlář, Vaněk, Kafka, Rimmel, Jáchym, Tomčák, Hudeček, Slováček, Zachar. Trenér: Tomáš Sršeň.