Letos je to přesně dvacet let, kdy odstartovala jednoznačně nejúspěšnější sezóna v novodobé éře šumperského hokeje, na jejímž konci byl historický postup do první ligy.

„Při této příležitosti mě napadlo, že by bylo skvělé se po těch dlouhých letech opět sejít a zavzpomínat na okamžiky, které byly tehdy pro většinu z nás absolutním vrcholem dosavadní kariéry,“ prozradil jeden z lídrů tehdejšího týmu Radek Kučera, který se ujal organizace letošního vzpomínkového setkání.

„Tak jsem prostě zvedl telefon a začal obvolávat bývalé spoluhráče i trenéry a je super, že téměř všichni byli touto myšlenkou nadšeni a okamžitě potvrdili, že do Šumperku přijedou,“ těší Radka Kučeru.

Šumperský hokej byl v tehdejší době opravdový fenomén, kterým žil celý okres. Na každý mistrovský zápas chodily tisícové návštěvy a fanoušci své Draky pravidelně a v hojném počtu doprovázeli také při všech duelech na hřištích soupeřů.Během závěrečných bojů o postup pak šumperský zimní stadión doslova praskal ve švech, když „narváno“ bylo v hale většinou již během rozbruslení.

„Na tohle se nedá zapomenout, bylo by krásné, kdyby se nám podařilo zase naplnit ochozy tak, jako kdysi,“ zasnil se Radek Kučera.

V blížícím se exhibičním zápase se na jedné straně představí hokejisté ze „zlaté postupové éry“, soupeřem jim budou hráči, kteří v Šumperku zanechali nesmazatelnou stopu v pozdějších letech.

Fanoušci se tak mohou těšit na jména jako je Pavel Kormunda, Radek Kučera, Martin Jenáček, Dušan Bařica, Pavel Zdráhal či Petr Šakarov. Proti nim nastoupí borci typu Aleš Holík, Martin Novotný, Adam Červenka, Karel Plášek nebo Roman Meluzín.

Lákadlem pro návštěvníky bude jistě i pivo v tehdejší cenové relaci za 10 Korun, vstupné je dobrovolné. Utkání Papíroví Draci 1998 vs. Nezapomenutelní Draci se hraje v pátek 28. prosince od 17.30 hodin na zimním stadiónu v Šumperku.