„Měli jsme v hledáčku nějakých šest jmen. Nakonec jsme se rozhodli pro Martina Sobotku. Je to mladý trenér a k našemu týmu, který se bude postupně doplňovat pro úspěšné působení ve vyšší soutěži, bude dobře pasovat,“ okomentoval příchod nového trenéra pro web šumperského klubu jeho ředitel Vladimír Velčovský.

Ten musel situaci ohledně nového kouče řešit od 8. dubna, kdy se dosavadní trenér Martin Janeček rozhodl nečekat na rozhodnutí svazu ohledně postupu, či nepostupu týmu do Chance ligy a sáhl po nabídce Poruby, kde bude nově dělat asistenta trenérskému bardovi Františku Výbornému.

Sobota je mladý kouč, zkušenosti už však má. Když v roce 2012 ukončil v dresu Žďáru nad Sázavou svou aktivní hráčskou kariéru, přesunul se do role hlavního kouče. Kromě toho u „Plamenů“ plnil roli šéftrenéra mládeže a klubového sekretáře.

Před čtyřmi lety se přesunul na pozici trenéra, ale i sportovního manažera do Třebíče, kde dříve působil i jako hráč. Tehdy jeho výběr schválila i brněnská Kometa, jakožto partnerský klub Horácké Slavie. Na konci předešlého kalendářního roku byl ale jednou z obětí velkých změn v klubu, od té doby proto zase pomáhal s mládeží ve Žďáru nad Sázavou.

Kteří hráči u Draků končí?

Nyní ho čeká nová výzva. Je víc než pravděpodobné, že zase prvoligová. „Pokud se nestane nic mimořádného, klub do 22. 5. 2020 podá přihlášku do Chance ligy,“ sdělil Velčovský v téže tiskové zprávě.

Na 45letém trenérovi, který v Šumperku podepsal roční smlouvu s následnou jednoletou opcí, bude také tvorba kádru pravděpodobného nováčka nadcházející sezony Chance ligy.

A čeká ho dost práce. Jisté totiž je, že nebude moci počítat minimálně s osmičkou hráčů. Obránce Tomáš Drtil a útočník Daniel Vachutka budou působit v jiných týmech druhé nejvyšší soutěže, nadále nebudou u Draků pokračovat ani ruský forvard Vladimir Antonov a další útočníci Adam Kofroň, Dominik Pokorný, Michal Horký, Martin Urban a Libor Šíp.