První překvapení na úkor favorita je tak na světě. Valaši totiž v sobotu ve třetím čtvrtfinálovém klání uspěli poměrem 5:4 po nájezdech na ledě silného Hodonína a potvrdili tím pozici černého koně soutěže.

V boji o druholigové finále se tak střetnou dva kluby, které se těší početné divácké základně a během nadcházejících vzájemných klání v play off se tudíž dá očekávat bouřlivé prostředí na obou stadionech.

„Celou sérii určitě bude provázet skvělá atmosféra. Se Vsetínem se navíc hrál pokaždé dobrý hokej, takže co si víc přát,“ říká před startem semifinále sportovní manažer Šumperka Radek Kučera.

Během letošní sezony se oba protivníci potkali celkem čtyřikrát a jejich vzájemná bilance je naprosto vyrovnaná.
V základní části dvakrát vyhrál Šumperk po výsledcích 3:1 a 4:2, nadstavba poté patřila Vsetínu, který si nejprve ze šumperského ledu odvezl výhru 3:2 po prodloužení a doma následně zvítězil 4:3.

I přesto jsou jasným favoritem semifinále Draci, kteří se netají svými plány vybojovat si zpět účast mezi prvoligovou elitou. V sérii se Vsetínem je však nečeká nic jednoduchého.

Právě Valaši byli společně se Šumperkem nejúspěšnějším celkem nadstavbové části a svým postupem přes Hodonín znovu jasně ukázali své kvality. Proti Drakům pak nemá celek Vsetína co ztratit. Dá se očekávat, že velkou roli v semifinálových duelech bude hrát domácí prostředí.

„V posledních zápasech byli pro nás fanoušci šestým hráčem a moc nám pomohli, když neúnavně povzbuzovali celý zápas, což je pro kluky ta nejlepší podpora. Věřím, že nám pomohou i tentokrát,“ doplnil Kučera.

Semifinále se hraje na tři vítězná utkání, když výhodu případného pátého rozhodujícího zápasu na domácím ledě má Šumperk coby nejlepší celek po základní a nadstavbové části letošní soutěže.

Program semifinále

1. utkání (pondělí 23. března od 18.00 hodin) Šumperk- Vsetín
2. utkání (středa 25. března) Vsetín – Šumperk
3. utkání (pátek 27. března) Šumperk – Vsetín
případné 4. utkání (neděle 29. března) Vsetín – Šumperk
případné 5. utkání (úterý 31. března) Šumperk – Vsetín

Miroslav Pergl