Přesto do play off vstupuje Michal Vymazal jako nejproduktivnější hráč mezi Draky: za 12 gólů a 32 nahrávek.

Víte, že si fanoušci povídají o tom, co zase spálíte?
Vím, já sám jsem překvapený, co jsem letos zahodil šancí. Už si o tom povídají i spoluhráči v kabině. Nejúsměvnější na tom je, že mi všude radí, co dělat, abych začal šance proměňovat. Kam jdu, tam narazím na někoho, kdo mi začne radit. Ale to neříkám, že by mi to vadilo, lidi to myslí dobře.

Na druhou stranu, jste po základní části nejproduktivnější Drak. To potěší.
No, já bych raději dával ty góly. Já mám prostě větší radost z gólu. Ale zase tak se tím netrápím, týmu se daří, to je opravdu důležitější, než že spálím šanci. Navíc věřím, že v play off to zlomím a začnu dávat góly.

Probíhá zápas, vy se s kotoučem na hokejce řítíte k bráně soupeře, oklamete obránce, jste sám před gólmanem a… a nic, zase vedle. Celý zimák zahučí zklamáním… Vnímáte tohle?
To víte, že ano. Přiznám se, že jednu dobu mě to dost bralo, ta moje neschopnost dát gól. Já tohle nikdy nezažil, takhle zahazovat tolik šancí. Ale jak jsem říkal, daří se týmu, to pak člověk ty svá zklamání tak neprožívá.

Fanouška MaraPv by zajímalo, jestli stále sledujete dění v prostějovském hokeji.
Sleduji a je mi líto, že se Prostějov nedostal do předkola play off.

Dále ho zajímá, zda se někdy vrátíte do Prostějova.
Proč ne, jsem hráčem Prostějova, pokud by o mě měli zájem, neříkám ne.

Luke se ptá, jak vzpomínáte na prostějovské fanoušky.
Moc rád, jsou skvělí. Já mám na fanoušky štěstí, prostějovští i šumperští patří mezi ty nejlepší.

Z adresy Kikina.Kikush přišel dotaz, co říkáte na šumperské fanoušky a zda budete v šumperském dresu pokračovat i v příští sezoně?
Už jsem říkal, že šumperští fans jsou jedni z nejlepších a co předváděli poslední tři kola, to bylo neuvěřitelné. Kvůli nim se moc těším na play off, očekávám neuvěřitelnou atmosféru. A jestli budu i za rok v Šumperku? Jestli dostanu nabídku a bude dobrá, proč ne?

Čeká vás čtvrtfinále se Šternberkem, co říkáte na soupeře?
Jsem rád, že máme Šternberk. Nemusíme jezdit nikam daleko, věřím, že do Šternberku přijedou i naši fanoušci. Jinak je jedno, na koho narazíme. Máme nějaký cíl a to znamená, že musíme porazit každého.

A chcete v kabině všichni postoupit? Když postoupíte, asi se tým hodně promění, takže řada z hráčů přijde v Šumperku o angažmá.
Tak to ale nikdo nevidí, navíc, pokud nepostoupíme a Draci zůstanou ve druhé lize, nikdo nezaručí, že tým zůstane stejný. Hodně hráčů pak stejně nedostane nabídku v Šumperku pokračovat. Další angažmá nestojí a nepadá na tom, zda postoupíme. Důležité je, že všichni v kabině chceme dojít co nejdál.

Videopozvánku Dráčat na hokejové čtvrtfinále najdete ZDE