Gólman Draků Pavel Maláč vstupuje do letošních vyřazovacích bojů sice s vizitkou zkušeného brankáře, výrazný úspěch v play off mu ale zatím stále chybí. Muž, který v minulosti hájil branky několika extraligových a prvoligových klubů, tak bude v barvách Draků usilovat o svůj premiérový postup do vyšší soutěže.

Do čtvrtfinále osud přisoudil Drakům hokejisty Šternberka. Jak těžký bude podle vás tento soupeř?
Jestli chceme dojít tam, kam si všichni přejeme a splnit si cíl, který před sebou jako mužstvo máme, tak je jedno s kým hrajeme. Musíme zkrátka porazit každého. Nyní nás čeká první krůček a nesmíme se ohlížet na soupeře, ale hlavně na své výkony. Pokud budeme hrát to, co je v našich silách, tak věřím, že budeme úspěšní.

Nebude pro Šternberk trochu výhoda, že je v zápasovém rytmu, zatímco Šumperk měl týden pauzu?
Těžko říct. Na druhou stranu někdo může tvrdit, že soupeř může být zase unavený. Tohle bychom vůbec neměli řešit, jestli někdo hrál nebo ne. My máme v úterý první zápas a všichni víme, proč tady jsme a o co hrajeme. Chceme vyhrát a do zápasu půjdeme naplno.

Související: Hokejománie začíná

Jak prožil Pavel Maláč týden bez zápasu, kdy Šumperk čekal na svého soupeře?
Pokud hrajete zápasy, je to samozřejmě lepší, hlavně pro gólmana, který na ledě tráví celou dobu. Snažil jsem se ale příliš neřešit, že byla pauza. I během sezony jsem třeba dva zápasy nechytal a pak musel být znovu připraven nastoupit. Uplynulý týden jsme hlavně trénovali, trochu času zbylo i na odpočinek. Nyní je na nás, jak přípravu zúročíme.

Sledoval jste vývoj zápasů v předkole?
Zápasy jsem sledoval. Ne však z důvodu koho dostaneme, popřípadě koho bych si přál, ale spíše mě zajímalo, jak hrají ostatní družstva.

Videopozvánku Dráčat na čtvrtfinále najdete ZDE

Patříte mezi nejzkušenější gólmany v soutěži. Za sebou máte řadu hlavně prvoligových play off. Utkvěla vám nějaká série výrazněji v paměti?
Play off jsem zažil opravdu spousty, ale nikdy se mi nepodařilo jej dotáhnout až do konce. Takže mám svůj velký cíl a přání, aby se mi to konečně povedlo. Jak se říká, chtěl bych s týmem vyhrát poslední zápas sezony.

Přesto si asi vzpomenete na loňské play off s Hodonínem, kdy jste v semifinále vypadli s Technikou. Od té doby jste neustále vystaven kritice hodonínských fans. Co se tehdy vlastně přihodilo? Proč v Hodoníně na vás přiletěla maketu krabice s Paralenem?
Fanoušci Hodonína mají prostě takový názor. Já si však myslím, že postoj většiny hráčů, s nimiž jsem loni působil je ale úplně opačný. Tenkrát mi bylo řečeno, že mužstvo je postaveno především na mě, když jako gólman jsem tam byl sám. Naše dvojka toho příliš neodchytala.

Jenže v rozhodující fázi sezony vás právě nezkušený gólman musel nahradit mezi tyčemi a svou roli nezvládl.
Dostal jsem těžkou chřipku, kterou po mě potom dostala i polovina mužstva. O tom ale již nikdo nemluvil, že tito hráči nehrají a třeba nechtějí. Já asi udělal jednu velkou chybu, že jsem chtěl za každou cenu hrát, když jsem cítil určitou zodpovědnost. S devětatřiceti stupňovou horečkou se ale opravdu chytat nedá. Jestli to tito lidé nepochopili, tak je mi to líto. Zdraví mám jen jedno a jít takto nemocný do brány po mě nikdo nemohl chtít. I když jsem to dokonce zkoušel na rozbruslení a byl na ledě, prostě to nešlo. I trenér Číhal tenkrát věděl, jak na tom jsem, jenže se mě vůbec nezastal, spíše naopak, což mě dodnes hodně mrzí. Tohle je můj pohled na celou věc. Víc bych se k tomu nevracel, je to uzavřená kapitola.

Pavel Maláč

Nebudete mít tedy nyní o to větší motivaci Hodonín přehrát v play off, pokud se s Draky potká?
Tak to rozhodně neberu. Porazit někoho, že se tam tenkrát něco stalo. Já jsem v Hodoníně prožil krásný rok, moc se mi tam líbilo. Bohužel kvůli dvěma zápasům se rázem všechno otočilo proti mně, ale s tím nic neudělám. Mám svoji vlastní motivaci uspět v play off a rozhodně nebude najednou větší, když bychom zrovna měli hrát s Hodonínem.

Čeká vás úvodní čtvrtfinále se Šternberkem. Co byste vzkázal šumperským fanouškům, aby přišli do ochozů v co největším počtu?
Hlavně bych jim poděkoval za to, jak fandili celou sezonu. Doufám, že i v play off, které bude nesmírně těžké, nás budou povzbuzovat, protože jejich podporu budeme potřebovat. Věřím, že nám pomohou ke společnému cíli, který tady všichni máme.

Miroslav Pergl

Pozvánka na hokej