Vsetín si účast v semifinálových bojích zajistil až ve třetím rozhodujícím zápase čtvrtfinále na ledě Hodonína, kde uspěl po nájezdech. Šumperku k postupu stačily dva duely se Šternberkem.

Proti Vsetínu vás ale čeká nesmírně těžká série. Šumperk je sice favorit, soupeř však nemá co ztratit a po vyřazení Hodonína se dá očekávat, že přijede s velkým sebevědomím. K tomu se mohou Valaši opřít o výborné fanoušky.
Je to tak. Vsetín potvrdil, že má vynikající mužstvo v čele s brankářem Plškem, který je nyní ve skvělé formě. Bavil jsem se s několika bývalými spoluhráči ze Vsetína a jsou na nás již nažhavení. Na druhou stranu po těžké sérii s Hodonínem budou možná unavení. K tomu během tří dnů absolvují dvě dlouhé cesty, což může hrát také svou roli.

Co bude podle vás nejvíce rozhodovat během semifinále mezi Šumperkem a Vsetínem?
Klíčový bude především úvodní zápas. První krok bývá vždy nejdůležitější. Velkou rolí může hrát také domácí prostředí, když na obou stadionech se dá očekávat bouřlivá atmosféra. My pak máme výhodu rozhodujícího zápasu na svém ledě, což je dobré. Chtěli bychom však rozhodnout co nejdříve, nejlépe vyhrát 3:0 na zápasy.

To je ale dost odvážný plán…
Je, ale myslím si, že mužstvo k tomu máme. Hlavně je potřeba hrát zodpovědně zezadu a především proměňovat gólové příležitosti, když s koncovkou jsme naposledy měli velké problémy.

Většina příznivců očekávala v semifinále Orlovou, nakonec hrají Draci se Vsetínem. Sledovali jste o víkendu třetí rozhodující zápasy čtvrtfinále?
V sobotu jsme se spoluhráči sledovali vývoj zápasů na internetu. Utkání Vsetína v Hodoníně bylo dost dramatické, když domácí vedli 4:2, ale Valaši stačili vyrovnat. V prodloužení Drtičům rozhodčí neuznal gól a pak prohráli v nájezdech. Do poslední chvíle jsme tak byli napnutí, jestli narazíme na Orlovou, Opavu nebo Vsetín. Je to ale úplně jedno. Pokud chceme postoupit, musíme porazit každého.

Pro vás však právě duel se Vsetínem bude nesmírně emotivní, když nastoupíte proti svému mateřskému klubu.
Na zápasy se moc těším, navíc je to play off a k tomu Vsetín. Určitě budu daleko více nažhavený než na jiného soupeře, ale musím se na ledě udržet v klidu, jde o hodně.

Zápasy jistě navštíví také váš otec, v minulosti vynikající hokejista tehdejší Zbrojovky, který byl shodou okolností při únorovém klání Vsetína se Šumperkem oceněn jako jedna z legend valašského klubu. Komu bude fandit?
Doufám, že bude fandit mě a Šumperku (úsměv). Ví, jaký tady máme cíl a určitě bude přát úspěch mužstvu, ve kterém momentálně působím.

Miroslav Pergl