Dosavadní boje obou protivníků vždy nabídly dramatickou podívanou, která se dá očekávat i letos. Pokud jste tedy doposud nenašli cestu do ochozů šumperského zimního stadionu, rozhodně tentokrát přijďte.

„Zatím pokaždé jsme Šumperk dokázali potrápit a pokusíme se jej potrápit znovu. Draci jsou favorité, ale chceme si proti nim zahrát dobrý hokej a pokusíme se uspět. Derby navíc určitě přitáhne řadu příznivců na obou stadionech,“ říká před úvodním čtvrtfinálovým duelem předseda šternberského klubu Jan Trunda.

V letošním druholigovém ročníku se Šumperk se Šternberkem potkal pouze dvakrát v základní části, když první duel na šternberském ledě skončil těsnou výhrou domácích 3:2, odveta v Šumperku pak skončila jasným vítězstvím Draků 9:1.

„Rozhodně nás nečeká jednoduchá série. Proti Šternberku bude především důležité zvládnout úvod prvního střetnutí. Čeká nás těžký soupeř, který znovu jasně prokázal, že do elitní osmičky soutěže patří,“ míní sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Šternberk si čtvrtfinálovou účast musel vybojovat v předkole výhrou 2:1 na zápasy s brněnskou Technikou po výsledcích 3:1, 1:2 v prodloužení a 4:2.

Šumperk postoupil přímo do čtvrtfinále po vítězství v základní části, které si zajistil až v závěrečném 46. kole soutěže po přesvědčivé domácí výhře 6:0 nad Valašským Meziříčím.

Fanoušci Draků

První čtvrtfinále Salith Šumperk versus TJ HC Šternberk se hraje v úterý 17. března v 18.00 hodin v Šumperku. Odveta ve Šternberku proběhne o dva dny později, ve čtvrtek 19. března. Případný třetí rozhodující zápas je na programu opět na šumperském zimním stadionu v sobotu 21. března v 17.00 hodin.

Miroslav Pergl

STATISTIKA
STATISTIKA II