Na setkání například nechyběl takřka kompletní tým, který před čtyřiceti lety vybojoval pro Šumperk druhou nejvyšší soutěž.

„Myslím si, že to byla opravdu vydařená akce a jsem rád, že se nám ji nakonec povedlo zdárně realizovat," uvedl jeden z organizátorů Martin Skokan, člen šumperského hokejového fan klubu DraFans a provozovatel internetových stránek o historii šumperského hokeje.

„Osobně si nejvíce vážím toho, že na akci dorazil i nejslavnější šumperský odchovanec Jiří Dopita," ocenil Skokan účast hráče, který s českou reprezentací vyhrál olympijské hry v Naganu a třikrát se radoval z titulu světového šampióna.

Velké zastoupení na tomto setkání měl také dnes již téměř legendární tým ze sezony 1998/1999, který poprvé v novodobé historii (ta je datována od roku 1995) slavně postoupil do 1. ligy.

Martin Jenáček, Dušan Bařica, Petr Boháč, Pavel Kormunda či současný kouč Draků Radek Kučera, i oni mohli zavzpomínat na tehdejší dobu, kdy v Šumperku panovalo takřka hokejové šílenství.

„Bylo příjemné se zase dohromady sejít a zavzpomínat na ty časy, no a k tomu jsme si dali i nějaké to pivko," prozradil s úsměvem Radek Kučera.

„A určitě bych chtěl vyseknout poklonu organizátorům Karlu Procházkovi a Martinu Skokanovi, uspořádat takovou akci asi nebylo jednoduché," doplnil bývalý kapitán a nynější trenér Draků.

Kromě vzpomínání mohli právě členové úspěšného týmu z roku 1999 společně s ostatními účastníky shlédnout také videozáznam památného domácího postupového utkání proti Ústí nad Labem (Draci tehdy vyhráli 5:3) a následných bouřlivých oslav u radnice.

Pozdější éru Draků poté o víkendu ve Vikýřovicích reprezentovali třeba Jiří Güttler, Pavel Nešťák či současný kapitán šumperského mužského celku Aleš Holík.

Kromě hráčů patřil sobotní den také klubovým funkcionářům, trenérům či členům realizačního týmu.

Debatovat tak společně o hokeji mohli třeba Ervín Mašek st., Luděk Šperlich, Jan Klacl nebo nyní oficiálně již bývalý šéf Draků Vladimír Velčovský.

Nechyběl pak ani dlouholetý vedoucí šumperských mužských výběrů a bývalý úspěšný gólman Pavel Peksa, se kterým dorazil i jeho syn Marek, též známý brankář.

„Chtěli jsme, aby celá akce byla právě o tom setkání všech hokejových generací, které mají možnost, se společně potkat a předat si své zážitky," uvedl Martin Skokan.

O tom, že setkání splnilo svůj účel asi nejlépe svědčí reakce bývalého reprezentanta a šumperského hokejisty z let sedmdesátých Ivo Winklera, jenž dorazil z Brna.

„Pan Winkler byl nadšený. Od dob svého působení v Šumperku nebyl a některé své tehdejší spoluhráče tedy viděl  opravdu po téměř čtyřiceti letech," prozradil závěrem Martin Skokan.