Už samotný postup do play-off je pro svěřence trenérů Rutara a Kučery obrovským úspěchem. Před začátkem ročníku s jejich účastí mezi nejlepšími týmy ELIOD extraligy mladšího dorostu nikdo nepočítal.

I proto Šumperští do čtvrtfinálových bojů nevstupovali jako favorit. „Tuto nálepku má proti nám Hradec, který své kvality prokazoval v průběhu celé sezony. Nás navíc v posledních kolech trápila marodka,“ řekl Deníku ještě před utkáním kouč Petr Rutar.

Draci si dali za úkol královehradecké borce zaskočit a případně jim připravit nepříjemné překvapení. To se dařilo zejména v první třetině nedělního mače. Domácí nejprve dvakrát inkasovali, před odchodem do kabin ale slušně zaplněné tribuny potěšil svou trefou Adam Polách.

Jenže Poláchova trefa byla zároveň poslední šumperskou. Dál slavili už jen hosté. Mountfield zvládl na výbornou úvod prostřední dvacetiminutovky, kdy skóroval třikrát po sobě. Mužstvo se lvem ve znaku drželo na hokejkách náskok 5:1, o něj už nepřišlo.

Východočeši pojistili první výhru letošních vyřazovacích bojů brankou na 6:1 čtyři minuty před koncem.

Čtvrtfinále mezi Hradcem Králové a Šumperkem pokračuje už zítra od 15 hodin na ledě soupeře Draků. Série se hraje na dvě vítězná utkání. Pakliže Severomoravané druhý duel opanují, rozhodne až třetí střetnutí. To proběhne hned ve středu 21. března, opět v Hradci Králové.

Draci proti Hodonínu
V Hodoníně to Drakům nejde, doma budou odvracet konec sezony
Šumperští hokejisté doma řádili. Ve druhém semifinále smetli Hodonín 6:2.
Draci rozebrali Hodonín ve druhé třetině a srovnali stav semifinále

HK Mladí Draci Šumperk – Mountfield HK 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Polách (Kavan, Blaháček) – 6. Moravec, 11. Budina, 21. Janda (Kašpar), 22. Budina, 30. Šedivý (Kašpar, Perička), 56. Janda (Boštík). Rozhodčí: Šudoma – Bryška, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:36. Diváci: 237.

Šumperk: Borovička (Zlatnický) – Plhal, Blaháček, L. Cekr, F. Cekr, Holub, Křivohlávek, Kubíček – Janech, Fibigr, Kavan, Polách, Horký, Kučera, Mácha, Minařík, Kaplan.

Hradec Králové: Sajdl (Tichý) – Pelda, Králik, Táborský, Boukal, Havlíček, Perička, Pinkas – Moravec, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Pajer, Šlaicher, Janda, Šedivý, Hynek, Boštík.