Přerovský hokejový klub, který byl tři roky bez předsedy, se konečně dočkal. Na úterní valné hromadě se jím stal primátor města Přerova Jiří Lajtoch. „V roce 2007 jsme se sešli s vedením hokejového klubu a dohodli se na určité spolupráci. Řekli jsme si, že když bude mít hokej určité výsledky a bude o něj u veřejnosti zájem, tak že se budeme snažit zlepšit hokejové prostředí, což se nám podařilo. A myslím si, že i ten hokej je v Přerově na velice dobré úrovni,“ zavzpomínal o pár let zpět nový předseda.

Nyní chce navázat spolupráci s významnými firmami v regionu a postoupit do první ligy. „Pánové mě požádali, jestli bych nechtěl vstoupit do hokejového klubu. Beru to tak, že chci ještě více podpořit a vtáhnout do hokejové atmosféry ve městě firmy, které mají na Přerovsku dlouholetou tradici. Aby se staly partnery, či sponzory, zkrátka aby podporovaly přerovský hokej a podařilo se nám postoupit do té první ligy,“ má jasno Jiří Lajtoch.

Nový výkonný výbor klubu se dále skládá z ekonomického místopředsedy, kterým byl zvolen Michal Novák, z místopředsedy pro sportovní činnost, jímž je Tomáš Blinka a ze člena, kterým se stal Karel Kundrátek.

Pětiletá smlouva a peníze navíc

Po zvolení nového vedení klubu přišel čas podpisu i nové smlouvy s přerovským pivovarem Zubr. „Smlouva má dvě základní změny. Tou první je, že se prodlužuje ze tří na pět let a druhou změnou je navýšení částky. Navyšuje se jak v části garantované, tak v části motivační, která potom souvisí s dosaženým umístěním v play-off. Co je důležité a co zůstává stejné, je, že pivovar Zubr zůstává stále generálním partnerem klubu,“ říká k nové pětileté smlouvě Pavel Svoboda, ředitel pivovaru.

Ten byl se spoluprácí s hokejisty spokojený a smlouvu tedy prodloužil i navýšil. „Po dobu té bývalé tříleté spolupráce klub prokázal, že velmi dobře prezentuje přerovský hokej a také své sponzory. Myslím si, že spolupráce byla na velmi dobré úrovni, dosáhlo se také výborných herních výsledků, takže klub má pro nás perspektivu pro další spolupráci. Považujeme ji za oboustranně přínosnou,“ nechal se slyšet Svoboda.

S primátorem města Přerova v křesle a pivovarem Zubr v zádech je HC ZUBR Přerov na té nejlepší cestě, jak vrátit přerovskému hokeji zašlou slávu. Chce to ale trpělivost. Cesto do první ligy je dlouhá a náročná jak po sportovní, tak finanční stránce.

Zubři mají nové dresy. Podívejte se

Na valné hromadě byly též prezentovány dresy, ve kterých budou druholigoví Zubři nastupovat v sezoně 2010/2011. V přední části ale ještě chybí znak města Přerova.