Ani po osmi kolech tak svěřenci trenéra Martina Janečka nenašli přemožitele a na čele tabulky mají aktuálně sedmibodový náskok před dotírající dvojicí Havlíčkův Brod a Hodonín.

Očekávané sobotní klání začali daleko aktivněji domácí hokejisté a jako první se ujali vedení, jenže poté pykali za zbytečnou nekázeň.

Ve 13. minutě byl nejprve vyloučen (již podruhé v tomto mistrovském ročníku) na pět minut a do konce utkání šumperský kapitán Petr Gewiese.

Záhy poté putoval na trestnou lavici Tomáš Drtil a Hodonínu se rázem naskytla dvě minuty trvající přesilovka pět na tři, kterou hosté využili zásluhou pohotové dorážky Petra Jurči.

Těsně před koncem první třetiny následně Drtiči v signalizované výhodě otočili skóre a odstartovali tak gólové dostihy.

Do poloviny normální hrací doby si Šumperk vzal zpět ztracený náskok, když se dvakrát prosadil navrátilec do sestavy Tadeáš Jaroš, bohužel z vedení se Draci příliš dlouho neradovali.

Rychlý protiútok soupeře ze 36. minuty sice domácí gólman Marek Peksa pokryl, na Komínkovu dorážku ale již nestačil – 3:3.

Za tohoto stavu bylo střetnutí neplánovaně přerušeno, kdy po souboji u mantinelu nevydrželo jedno z plexiskel, které však místní ledaři po vložení špatného kusu museli měnit ještě jednou. Závěr druhé části tak byl dohrán až po úpravě ledové plochy.

Nástup do třetí periody se povedl Hodonínu, jenž po dalším z brejků šel znovu do trháku. Drakům však záhy stačila necelá minuta k tomu, aby dvěma slepenými zásahy opět převážili vedení na svou stranu.

Ale tohle drama pokračovalo. Hosté ve 44. minutě nejprve přečkali oslabení, aby poté z přečíslení dva na jednoho zkušený hodonínský forvard Tomáš Komínek dal na 5:5.

Tento stav se již do konce základní hrací doby nezměnil a muselo se prodlužovat. V nastavení rozhodl o vítězství Draků ze samostatného úniku povedeným blafákem Rus Vladimir Antonov.

Šumperk tak s notnou dávkou štěstí uhájil svou dosavadní neporazitelnost. Brankář Draků Marek Peksa si pak zapsal vítěznou premiéru mezi tyčemi v domácím prostředí. A symbolicky to bylo právě proti Hodonínu, kde naposledy působil na české scéně před svým odchodem do zahraničí.

„Na tohle utkání jsem se velmi těšil a pečlivě jsme se na něj připravovali. Zápas hodně ovlivnilo neustálé přerušování, v první třetině i ze strany rozhodčích. Poté i vinou naší nekázně. Ve druhé třetině se pak neustále zastavovala hra, nebyla plynulá. Takže jsem musel stáhnout tým na tři pětky, abych hráče udržel v tempu. Do toho všeho ten problém s plexisklem,“ prozradil nejprve kouč Draků Martin Janeček.

„Ten větší odpočinek zkušeným hráčům Hodonína vyhovoval, narazili jsme na dobře připraveného soupeře, který hrál chytře na brejky a ty dokázal využívat. Škoda, že hra nebyla více plynulá, než se to začalo kouskovat, měli jsme herně navrch,“ doplnil Martin Janeček.

„Celý tým musíme za výkon pochválit. Kluci zápas odmakali a nechybělo mnoho, abychom v Šumperku zvítězili. V prodloužení jsme měli dvě šance, které jsme ale neproměnili. Pak nám ujel hráč, kterému se puk v rozhodující chvíli postavil a trefil to pod břevno,“ přidal své postřehy Aleš Flašar, trenér Hodonína.

„Bod bereme, i když jsme zápas měli výborně rozehraný. Přitom jsme šli do utkání bez tří centrů. Mimo dlouhodobě zraněného Mlynáře nám chyběli také Balán a Polák,“ dodal závěrem lodivod Drtičů.

Šumperské hokejisty čeká další mistrovské utkání 2. ligy až ve středu 16. října, kdy se na domácím ledě představí proti Žďáru nad Sázavou.

Draci Šumperk – SHK Hodonín 6:5 PP (1:2, 2:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Řezáč (Spratek, Pokorný), 23. Jaroš (Spratek, Vachutka), 34. Jaroš (Kabelka, Kofroň), 43. Hroch (Krejčiřík, Řezáč), 44. Drtil (Scheuter), 64. Antonov - 15. Jurča (Horák), 19. Čermák (Hložánek, Komínek), 36. Komínek (Pröschl), 42. Charvát (Matula, Jurča), 47. Komínek (Bulín, Miklík). Rozhodčí: Goňa - Bubela, Novotný. Vyloučení: 3:4, navíc Gewiese (Šumperk) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1230.

Šumperk: Peksa – Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, Haloda, Řezáč, Plhal - Jaroš, Milfait, Vachutka - Kofroň, Spratek, Pokorný - Krejčiřík, Antonov, Hroch - Scheuter, Müller, Urban. Trenér: Martin Janeček.

Hodonín: Hlaváč – Horák, Miklík, Slabý, Věžník, Ševčík, Čermák, Sedláček – Finsterle, Bulín, Komínek – Jurča, Charvát, Matula – Janás, Hložánek, Pröschl – Krejčí, Leška. Trenéři: Aleš Flašar a Michal Konečný.