Souboj dvou čerstvých prvoligistů se totiž odehrál ve zcela exhibičním duchu a oba celky pojaly střetnutí jako oslavu postupu do vyšší soutěže, která se náležitě vydařila.

Žádné drsné osobní souboje u mantinelů se tentokrát nekonaly. S chutí se hlavně útočilo, na obou stranách si zahráli všichni hráči a příznivci se dočkali řady povedených kombinačních akcí a také nápaditých oslav gólových momentů.

Bezstarostný průběh utkání pak asi nejlépe vystihují dvě situace. Šumperk bez problémů vystřídal gólmany během hry, v zápisu o utkání pak nefiguruje ani jeden vyloučený hráč.

„Jsem rád, že všichni kluci k zápasu takto přistoupili a věřím, že si dnes fanoušci přišli na své a dobře se bavili. A samozřejmě nás těší, že jsme vyhráli a neporušili tak naši úspěšnou domácí bilanci,“ konstatoval ve zkratce trenér Draků Radek Kučera.

„My jsme včera hráli zápas v Písku, kde jsme i přespali na hotelu a ráno jeli do Šumperku. Noc v hotelu byla pro naši výpravu nesmírně náročná, slavili jsme postup, takže jsme rádi, že se dnes hraje v takovém přátelském tempu,“ hodnotil utkání mostecký kouč Kamil Kašták.

V pohodové atmosféře zaplněného šumperského zimáku se diváci mohli radovat celkem ze sedmnácti gólů a většinou jim bylo jedno, ve které síti vlastně kotouč skončil.

Slavnostní úvod duelu obstaral proslov prezidenta klubu Vladimíra Velčovského, státní hymna z úst místostarosty Šumperku Petra Suchomela a čestné buly Petra Hrbka, šéfa Vápenky Vitošov, hlavního sponzora Draků.

Z účasti na zápase se pak na poslední chvíli omluvily dvě legendy českého hokeje: Vladimír Martinec a František Černík, kteří původně figurovali mezi čestnými hosty čtvrtečního klání.

Na úvodní změnu skóre se možná trochu překvapivě čekalo až do 14. minuty a během první části si Šumperk vytvořil dvougólové vedení.

V prostředním dějství Most srovnal krok, později ale Draci odskočili až k náskoku 6:2. Jenže s takto nepříznivým stavem se hosté rozhodně nehodlali smířit a na začátku třetí třetiny bylo opět skóre nerozhodné.

Záhy Draci znovu utekli o dva góly, Most pak do třetice kontroval vyrovnáním. Vítěznou trefu pro Šumperk nakonec s notným přispěním mosteckých hokejistů zařídil pět minut před koncem Radek Fischer.

V poslední minutě si šumperský trenér Radek Kučera vyžádal oddechový čas, aby přímo na ledové ploše mohl do mikrofonu poděkovat celému mužstvu za tuto vynikající sezonu a fanouškům pak za bouřlivou podporu během ní.
Poté před všemi smekl obrovský slaměný klobouk, který si pro tuto slavnostní příležitost připravil.

Poslední vteřiny duelu se odehrály za mosteckou brankou, kde si hosté střihli krátké bago a nespoutané postupové oslavy na obou stranách mohly odstartovat.

Salith Šumperk – HC Most 9:8 (2:0, 4:5, 3:3)

Branky: 14. Sedlák (Vrdlovec), 19. Vrdlovec (Hulva), 27. Červenka (Hulva, Haas), 29. Gewiese (Fischer, Cink), 31. Haas (Velecký, Červenka), 31. Cink (Fischer, Matějka), 48. Sedlák (Holík, Hulva), 51. Matějka (Navrátil), 56. Fischer – 24. Setikovský (Kašťák), 25. Kail (Šafařík, Divíšek), 34. Martinec (Nedrda), 35. Přeučil (Šulc), 35. Bíza (Salač), 43. Nedrda, 53. Divíšek (Luštinec, Tauš), 55. Přeučil (Vrtek). Vyloučení: 0:0. Rozhodčí: Kubeš – Lučan, Staněk. Diváci: 2300.
Šumperk: Štůrala (29. Boška) – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil, Gewiese, Navrátil – Brunec, Meluzín, Novosad – Vrdlovec, Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas – Fischer, Matějka, Cink.
Most: Brzobohatý (31. Melichar) - Panuška, Salač, Martinec, Brožovský, Šulc, Müller - Tauš, Divíšek, Luštinec - Nedrda, Vrtek, Přeučil - Kašťák, Setikovský, Bíza - Šafařík, Böhm, Kail.

#nahled|https://g.denik.cz/58/23/fansdankespk_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/58/23/fansdankespk.jpg|Poděkování Drafanoušků#