Sobotní utkání mezi Rebelem a Šumperkem začalo pěkně zostra a v jeho úvodu se diváci rozhodně nenudili. Během prvních osmi minut se hned třikrát měnilo skóre.

Daleko lépe začali Draci, kteří se rychle ujali dvoubrankového vedení po trefách Haška a Meluzína. Jenže podobně jako nedávno v Berouně o stejný náskok záhy přišli.

Přesně za 119 vteřin po šumperském zásahu na 0:2 se totiž celek z Vysočiny vrátil do zápasu kontaktním gólem a v závěru první třetiny pak korunoval svůj zvyšující se tlak vyrovnáním.

Druhé dějství přineslo několik tutovek na obou stranách, ale pokaždé se při nich vyznamenali gólmani.

Na straně hostů zneškodnil výtečný Hylák pokusy Třetiny i Knotka. Domácí Furch se pak musel vytáhnout zejména při šancích Švaňhala, Moravce a Haška.

V polovině střetnutí však ještě nedávno slávistický gólman nestačil na střelu obránce Martina Novotného, který si tak připsal svůj premiérový střelecký zápis této prvoligové sezony a vrátil Drakům ztracené vedení.

Třetí část se nesla ve znamení řady vyloučení a branek při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Krátce po příchodu z kabin znamenala využitá početní výhoda domácích opětovné vyrovnání, záhy ale Šumperk při vlastním oslabení šel potřetí v utkání do vedení, když skóroval Jakub Hulva.

Další úspěšná přesilovka Rebelu však znovu upravila výsledek do nerozhodné podoby a stav 4:4 vydržel i přes dvě obrovské tutovky Havlíčkova Brodu v samotném závěru hry až do konce normální hrací doby a muselo se prodlužovat.

Ani nastavený čas ale o vítězi duelu nerozhodl a podruhé v letošním ročníku 1. ligy jej v souboji těchto dvou soupeřů určil teprve penaltový rozstřel.

Zatímco v úvodu ročníku Šumperk v domácím prostředí tuto disciplínu s hokejisty Rebelu prohrál, tentokrát vše protivníkovi na jeho ledě oplatil, když jediným úspěšným exekutorem v nájezdech byl šumperský specialista na trestná střílení Jakub Hulva.

Útočník Draků takto rozhodl ve prospěch týmu Salithu letos již třetí zápas a trefou proti Havlíčkovu Brodu se navíc posunul do pozice nejlepšího střelce svého mužstva.

Také podruhé v šumperském dresu se výrazně dařilo současné hlavní hvězdě Draků Davidu Moravcovi. Po nedávných dvou gólech proti Chrudimi si tentokrát bývalý reprezentační hokejista připsal tři asistence.

„Povedl se nám parádní vstup do zápasu, ale pak jsme soupeře vrátili do hry tím, že jsme měli zbytečně mnoho vyloučených hráčů a domácí nás trestali v přesilovkách. V nájezdech pak podruhé při nás stálo štěstí a získaných dvou bodů si nesmírně ceníme,“ prozradil ve zkratce šumperský kouč Svatopluk Číhal.

„Úspěchy zvenku však musíme teď potvrzovat také doma, neboť i soupeři nad námi bodují. Stále však jsme ve hře a pevně věřím, že se na naše hlavní konkurenty ještě dotáhneme,“ doplnil trenér Draků.

Z předposlední příčky tabulky nyní Šumperk ztrácí na nesestupové pozice sedm bodů.

Další střetnutí 1. ligy odehrají Draci ve středu 6. ledna, kdy od 18.00 hodin přivítají doma celek HC Dukla Jihlava.

HC Rebel Havlíčkův Brod – Salith Šumperk 4:5 po nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Branky: 8. Třetina (Borovanský, Endál), 19. Endál, 42. Šulc (Třetina), 52. Ondráček (V. Němec) – 3. Hašek (Moravec, Mihalík), 6. Meluzín (Moravec, Hašek), 34. Novotný (Moravec, Hašek), 44. Hulva (Pekr, Sedlák), rozhodující nájezd Hulva. Vyloučení: 6:14. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Petružálek – Bertlík, Koskuba. Diváci: 950.
Havlíčkův Brod: Furch – Jebavý, Soldán – Šulc, A. Jelínek – Vyhlídal, Pavlík – Horváth, Hertl – Borovanský, Třetina, Česnek – Endál, V. Němec, Smith – Knotek, Stromko, Ondráček – J. Milfait, Kachlík, Vylíčil.
Šumperk: Hylák – Kántor, Novotný – Sedlák, Chatrnúch – Višňák, Zukal – Hašek, Mihalík, Moravec – Pekr, Hulva, J. Daneček – Podešva, Meluzín, Švaňhal – Antonovič.

TABULKA