„Myslím si, že jsme dnes byli lepším týmem. Nebereme to tedy jako prohru, ale jako ztrátu dvou bodů,“ hodnotil střetnutí na klubovém webu trenér Draků Tomáš Sedlák.

„Bohužel, když to řeknu takto, tak nás rozhodčí nepustili do zápasu. Vždy, když jsme měli tlak, následovalo vyloučení. Samozřejmě fauly tam byly a nebylo jich zrovna málo, nicméně byly na obou stranách a ne jenom na té naší. Klukům dnes nemůžu absolutně nic vytknout. Neuvěřitelně dřeli celých pětašedesát minut, takže klobouk dolů,“ pokračoval šumperský lodivod.

Domácí celek se tentokrát musel obejít bez zraněného obránce Štěpána Dudychy, jenž sledoval své spoluhráče pouze coby divák z tribuny, zato však mohli Draci opět využít služeb svého odchovance Tomáše Drtila, který letos hraje Chance ligu za Prostějov.

Z celkového pohledu přinesl sobotní souboj v rámci 2. ligy rozhodně nadprůměrnou podívanou ve svižném tempu, přesto si i nezaujatý divák musel položit otázku, zda-li měli sudí nastavený stejný metr na obě strany?

Před solidní návštěvou více než tisícovky fanoušků měl daleko lepší start Šumperk, když se jako první ujal vedení zásluhou svého kapitána Tadeáše Jaroše, jenž se ocitl zcela sám před gólmanem a na druhý pokus poslal puk do sítě.

Ke smůle domácích však Jihomoravané brzy srovnali krok z rychlého protiútoku a později oba týmy mohly litovat zahozených šancí.

Hosté hned dvakrát netrefili odkrytou šumperskou klec, na domácí straně pak ve dvou případech neuspěl ze samostatného úniku nejproduktivnější hráč Draků Jakub Horký a hned zkraje druhé periody si na gólmanovi Vyškova vylámal zuby i Petr Antoníček.

„Trošku mě mrzí naše zakončení. Kdybychom ho měli lepší, tak si myslím, že bychom zápas rozhodli dříve,“ litoval Tomáš Sedlák.

Následně měli více ze hry hosté, Draci se delší dobu nemohli vymanit ze svého obranného pásma a Vyškov svou aktivitu přetavil ve vedoucí branku.

Potom ale byl faulován ve vyložené pozici Adam Scheuter a nájezdový specialista Petr Kubíček z trestného střílení srovnal na 2:2.

Další domácí snažení zbrzdilo vyloučení, v oslabení přesto měl slibnou příležitost Ondrej Šišolák, který sice nedal, ale krátce po skončení vyškovské přesilovky poslal Draky znovu do vedení nekompromisní dělovkou Tadeáš Jaroš.

A opakoval se stejný scénář, tentokrát přišla hned dvě vyloučení na straně Draků, z nichž druhé soupeř potrestal vyrovnávací trefou.

I přesto šli do kabin s těsným náskokem šumperští hokejisté, neboť sváteční střelec Ludvík Rutar v přesilovce ranou z první dal na 4:3.

Těsné vedení proti favorizovanému protivníkovi Draci obětavou hrou dlouho kontrolovali, nakonec ale v 54. minutě inkasovali, když za záda jinak znovu famózního brankáře Irgla prošla nenápadná střela od modré čáry a muselo se prodlužovat.

Nájezd Draků v zápase proti Vyškovu | Video: Deník/Miroslav Pergl

V nastaveném čase domácí odhodlání opět zmrazilo vyloučení, kdy Petr Antoníček vyfasoval dva menší tresty za nedovolené bránění a nesportovní chování a hosté nabídnutou výhodu využili.

V kontextu je pak dobré doplnit, že na druhé straně minimálně tři zákroky na domácí hráče v této rozhodující fázi hry rozhodčí evidentně přehlédl…

„Jsme teď trochu frustrovaní, protože celý týden se poctivě připravujeme na zápas, pak na ledě předvedeme perfektní výkon, ale veškerá snaha nakonec přijde vniveč. Nedá se nic dělat, jedeme dál,“ dodal na závěr kouč Draků.

I přes porážku byli domácí hokejisté při odchodu do kabin odměněni od fanoušků bouřlivým potleskem, naopak na hlavy sudích se snesla jen vlna nadávek.

Draci Pars Šumperk – Hokej Vyškov 4:5 PP (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Jaroš (Müller), 25. Kubíček (trestné střílení), 31. Jaroš (Tomeš, Vachutka), 40. Rutar (Horký, Kubíček) – 10. Lekeš (Popelka, Studený), 25. Janeček (Studený), 39. Komínek (Lehečka, Mikulík), 54. Lekeš (Dluhoš, Tomajko), 64. Sebera (Žižka). Rozhodčí: Čuňočka – Bubela, Viskot. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:2. Diváci: 1001.

Šumperk: Irgl – Drtil, Minařík, Rutar, Jarmara, Kubíček, P. Hohl – Vachutka, Müller, Jaroš – Scheuter, Šišolák, Horký – Danielčak, Nilsson, Antoníček – Skopal, Polách, Tomeš. Trenér: Tomáš Sedlák.

Vyškov: Šarman – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – Lehečka, Kořenek, Janeček – Tomajko, Lekeš, Vašíček – Popelka, Krejčiřík, D. Štefka – Komínek, J. Štefka, Sebera. Trenér: Michal Konečný.