„Původně jsme si všichni mysleli, že začneme venku, protože soupeř získal v základní části o bod víc. Potom ale přišlo ze svazu, že začneme doma, protože jsme skončili první,“ vysvětlil obránce Draků Petr Gewiese, proč oproti původním předpokladům začne Šumperk doma. „Jsem za to rád a myslím si, že je to spravedlivé.“

S třetím týmem jižní skupiny se Draci potkali v základní části dvakrát a obě utkání vyhráli, doma 4:1 a na půdě soupeře 3:0. V obou zápasech se trefili Karel Plášek a Vladimír Antonov.

„Tým soupeře je dobře technicky vybavený, ale slyšeli jsme, že proti Hodonínu hrál jinak než v základní části, více přímočaře. Budeme se snažit hrát aktivně a tvrdě,“ naznačil Gewiese, jak se Draci na Moravské Budějovice chystají.

Draci budou muset zabrat hlavně ve venkovních zápasech. V těch se jim nedaří a čtyřikrát v řadě v nich prohráli.

„Venku budeme muset změnit úplně všechno. Musíme se v těchto zápasech naučit hrát jako doma. V Budějovicích jsme ale vyhráli, takže si budeme asi i více věřit,“ říká Gewiese.

Budějovice táhli v základní části produktivní Rytnauer s Horkým.

„Víme o nich, protože to sledujeme a rozebíráme. Musíme si na ně dávat větší pozor. Budějovice budou mít vyrovnanější lajny, oproti tomu Písek to měl postavené na jedné,“ srovnává oba soupeře šumperský obránce.

Oba týmy mají za sebou maximální počet utkání. Moravské Budějovice vyřadily Hodonín rovněž 3:2 na zápasy. „Celý náš tým je fyzicky dobře připravený a někdy se říká, že je dobře hrát všech těch pět zápasů, protože se pak nečeká, než se dohrají ty ostatní zápasy,“ uzavřel Gewiese.

První utkání začíná ve středu v 18 hodin.

Program semifinále

13. března, 18.00 Šumperk - Moravské Budějovice

15. března, 18.00 Moravské Budějovice - Šumperk

17. března, 17.00 Šumperk - Moravské Budějovice

Případně

19. března, 18.00 Moravské Budějovice - Šumperk

21. března, 18.00 Šumperk - Moravské Budějovice