Jak už bylo kdesi napsáno: bublinky v limonádě jsou stabilnější než post šumperského trenéra.

„Takový je ale život trenérů. Jste oslavováni, za pár týdnů vyhozeni. Každý s tím tak nějak podvědomě počítáme, že se může naše situace změnit ze dne na den,“ říkal v jednom z rozhovorů někdejší kouč Draků Jindřich Setikovský.

To je mimochodem kouč v Šumperku nejpopulárnější a hlavně jediný (pokud pomineme Petra Rutara, který jako místní kouč a dlouholetý šéf mládežnického klubu Mladých Draků do mužského mnohokrát naskočil) jediný, který do dračí řeky vstoupil hned třikrát.

V dubnu roku 1999 vybojoval s Draky onen veleslavný postup do 1. ligy, pak z klubu odešel, byl ale přizván jako pomoc do baráže o záchranu 1. ligy. No a potřetí se objevil v lednu roku 2007, když nahradil ve druhé lize kouče Jozefa Zavadila.

V říjnu roku 2007 byl odvolán…

Zajímavým případem byl i první trenér v éře VKV, jak říkají fanoušci dvojici šéfů hokeje Vladimíru Velčovskému a Radkovi Kučerovi.

Jozef Zavadil byl od týmu odvolán v době, kdy Draci vedli druholigovou tabulku. Vedení tehdy nehodlalo tolerovat jisté kázeňské výstřelky Jozefa Zavadila.

Jinak kormidelníci Draků veskrze dopláceli na nenaplněné ambice a touhy vedení klubu, ale samozřejmě i fanoušků.

Tým vedl několik kol i sportovní manažer Radek Kučera, je to zhruba rok. Tehdy vedení odvolalo Petra Rutara, neboť jediný profesionální tým ve 2. lize byl dvě příčky ode dna tabulky.

V listopadu přišel Jiří Režnar, který s Draky postoupil do 1. ligy. Po jedenácti měsících je opět vše jinak.

Začíná etapa se jménem Svatopluk Číhal.

Jak bude dlouhá?

Kdo všechno vedl Draky od roku 2004?

Jaroslav Peška, Petr Rutar, Josef Podlaha, Jaroslav Beck, Jozef Zavadil, Jindřich Setikovský, Jiří Otoupalík, Jiří Güttler, Petr Rutar, Radek Kučera, Jiří Režnar a Jiří Žurek, Svatopluk Číhal