Centr první útočné formace v zápase 39. kola zazářil čtyřmi body, když zaznamenal hattrick a navrch přidal jednu přihrávku.

Díky tomuto příspěvku se tak posunul do čela produktivity východní skupiny 2. ligy, kde vystřídal svého spoluhráče z útoku Daniela Vachutku.

Letní posila z Havlíčkova Brodu následně své tři trefy zvládla během všech herních situací, při hře pět na pět, v přesilovce a při oslabení.

V posledních třech zápasech poté Draci nasázeli svým soupeřům dohromady úctyhodných pětadvacet gólů a sami inkasovali pouze šestkrát.

V Novém Jičíně nakročil lídr tabulky za úspěchem již během první třetiny, ve které si vypracoval dvoubrankový náskok.

Do poloviny zápasu navíc stačil svůj náskok zdvojnásobit. Pak se ke slovu dostali i domácí hokejisté a ve 31. minutě kontrovali na 1:4, to však bylo z jejich strany všechno.

Naopak hosté do druhé sirény definitivně pojistili výsledek, když hrdina tohoto střetnutí Jan Milfait zkompletoval hattrick, již druhý v dosavadním průběhu letošní mistrovské soutěže.

Také další druholigový duel sehrají Draci na hřišti soupeře. V sobotu 15. února zajíždí ke šlágru kola do Havlíčkova Brodu.

HK Nový Jičín – Draci Šumperk 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Pecha – 17. Milfait, 19. Pokorný (Sedlák, Milfait), 24. Vachutka (Jaroš, Kabelka), 28. Milfait (Sedlák, Jaroš), 37. Milfait (Jaroš, Vachutka). Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 385.

Šumperk: Peksa – Drtil, Sedlák, Kabelka, Gewiese, Haloda, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Pokorný, Müller, Antonov – Urban, Scheuter, Horký – Haluza. Trenér: Martin Janeček.