Věděli jste ale, že v sezoně 2015/16 si kromě juniorského mistrovství světa a extraligy v Pardubicích zahrál Ščotka také za Šumperk a Prostějov? Ve druhé nejvyšší soutěži ve třech duelech zapsal jednu asistenci, bodoval v dresu Draků na ledě Havířova (výhra 5:1).

Výraznější prvoligovou stopu pak udělal Jan Sčotka o dva roky později v prostějovském dresu. Za Jestřáby si zahrál v devíti zápasech a jeho kvality byly v té době pro danou soutěž velice nadstandardní. Nasbíral pět bodů a jediný gól vstřelil ve vítězném derby s Přerovem.

„Hodně bruslí, hrají jednoduchý hokej, dohrávají všechny souboje a tohle mně osobně moc nesvědčí. Mně se proti nim nehrálo úplně dobře,“ přiznal po bitvě o Hanou 17. ledna 2018, kterou Jestřábi doma ovládli poměrem 6:4. „Tady kdyby byl trošku větší zimák tak tu bude neskutečné peklo,“ chválil tehdy 21letý zadák atmosféru derby.

Za Pardubice pak odehrál play-off a nižší soutěž už si díky nesporným kvalitám nezahrál. Následovala angažmá v Litvínově, finském JYP, Kometě Brno a Ščotka se stál součástí seniorské reprezentace.

Hokejoví reprezentanti a přerovští odchovanci Tomáš Kundrátek a Martin Zaťovič navštívili ZŠ Želatovská v Přerově v roce 2016
Kundrátek hrál už 82 zápasů za sezonu! Nebaví ho příprava, vtipkuje Zaťovič