Právě na loňské angažmá v barvách Panterů však asi nebude rád vzpomínat. Kdysi přední prvoligový klub poslaly dlouhodobé finanční problémy až do konkurzu a uplynulý ročník celek z Ostravska ani nedohrál.

„Byla tam dost dusná atmosféra. Se spoluhráči jsme všechno neustále probíhali v šatně i během tréninků a situace se pořád stupňovala k horšímu. Pak už ani neměl člověk v hlavě hokej, ale spíš starosti, kde vzít peníze, aby zaplatil věci, které prostě zaplatit musí,“ vrátil se úvodem do nedávné minulosti Jan Tesařík.

„Havířov stále jen sliboval, ale neplatil a potom mužstvo rozpustil. Byli jsme tak všichni nuceni si v průběhu sezony najít nové angažmá. Já jsem chtěl zůstat co nejblíže domovu a nakonec jsem se dohodl se Vsetínem,“ prozradil dále hráč, jenž pak i letošní sezonu zahájí v naší třetí nejvyšší soutěži, když se dohodl Šumperkem.

Letos poprvé však neměl hokejový klub z podhůří Jeseníků společnou letní přípravu, když dobrovolně dohromady trénovali pouze zdejší odchovanci. Jan Tesařík se tak coby cizí hráč připravoval individuálně a s Draky vyjel až na led.

„Zažil jsem to vlastně také poprvé. V Ostravě jsme měli tréninkovou partu několika hráčů pod vedením pana Gruvera, což je vynikající kondiční trenér. Opravdu nám hodně pomohl. Cítím se daleko lépe připraven, než když jsme trénovali jako mužstvo v Havířově. Tato letní příprava mi dala hodně po stránce síly i vytrvalosti,“ říká nadšeně nová akvizice Draků.

Jeho sparingpartnery v tréninku pak byli exšumperští hokejisté Milan Baranyk, Petr Janečka, Jiří Noga či hráč ruské KHL a český reprezentant Zbyněk Irgl.

Získanou energii se nyní bude snažit zúročit na šumperském ledě v boji o místo v základní sestavě. Společně s novými spoluhráči má za sebou již týden usilovné přípravy.

„Zatím se cítím dobře a jsem maximálně spokojený. Tréninky mají hlavu a patu, prostě super. I když na druhou stranu musím přiznat, že na konci týdne jsem toho měl plné kecky, když mě ještě tlačí nové brusle,“ směje se Tesařík.

Mezi Draky se pak opět potká se svými kamarády z Havířova Markem Haasem, Adamem Červenkou a Michalem Veleckým, kteří oblékali šumperský dres již během loňského účinkování týmu Salithu v 1. lize. Z předchozích angažmá zná třeba Tomáše Sedláka nebo Jakuba Hulvu.

„I tohle byl jeden z důvodů, proč jsem z několika nabídek nakonec zvolil Šumperk. Kromě toho jsem se v Ostravě osobně sešel s panem Velčovským, spolu jsme si řekli nějaké cíle, které se mi líbily a tak jsem neváhal,“ nastínil vznik svého šumperského angažmá urostlý zadák, jenž v minulosti kromě Havířova či Vsetína hrával také za Ostravu, Jindřichův Hradec, Orlovou či Prostějov.

„Navíc Šumperk má mezi řadou klubů velice dobrou pověst po stránce finančního i materiálního zabezpečení. Já jsem si za poslední dva roky v této oblasti v hokeji užil svoje a měl toho plné zuby. Tak jsem dal přednost jistotě. K tomu Draci patří mezi ambiciózní mužstva, což je také výzva,“ vysvětluje další důvod své volby Tesařík.

Po řadě týdnů nejistoty se již dříve rozhodlo, že Draci, kteří na jaře sestoupili z 1. ligy, budou v nadcházejícím ročníku působit ve 2. lize, když dlouho se spekulovalo o tom, že by Šumperk prvoligovou licenci mohl odkoupit zpět. Jaké pak budou ambice letošního omlazeného týmu v současnosti zůstává otázkou.

„Na druholigové boje je tady podle mě kvalitní mančaft a snad bychom mohli hrát o nejvyšší příčky. Jenže i letošní soutěž bude dost našlapaná a bude v ní minimálně dalších šest mužstev, která budou chtít hrát nahoře,“ přemítá o blížící se sezoně Tesařík.

V naší třetí nejvyšší soutěži bude Šumperk hlavně spoléhat na výkony svých nejzkušenějších hráčů, od nichž by měla sbírat poznatky řada mladíků.

„Jedním z takových ostřílených borců je především Roman Meluzín. Určitě bude zážitek si s ním zahrát a něco se od něj naučit,“ říká na adresu dvojnásobného mistra světa Jan Tesařík.

„Nejdříve se ale musím poprat o místo v sestavě, nyní tady asi nemá nikdo nic jisté. Když se mě to povede, určitě bych si přál s Draky hrát na špici a minimálně postoupit do druholigového play off. Pak se uvidí, co bude dál,“ dodal závěrem šumperský obránce.

Související: VIDEO: Draci poprvé vyjeli na led