Rozhodující momenty pátečního duelu se pak odehrály až v poslední pětiminutovce, ve které diváci viděli hned pět gólů.

Šumperk si během první a druhé třetiny vytvořil slibný dvoubrankový náskok, o vítězství však nakonec musel pořádně zabojovat během dramatického závěru.

Hosté totiž v rozmezí 50. a 54. minuty stačili se soupeřem srovnat krok a začínalo se od nuly.

Jejich radost ale příliš dlouho netrvala, když šumperský kanonýr Vladimír Cink dvěmi slepenými trefami v rozmezí necelé minuty záhy vrátil domácím ztracený náskok.

Na tento vývoj dokázala Kroměříž třicet vteřin před závěrečnou sirénou pouze odpovědět snížením na konečných 4:3.

„Podali jsme bojovný výkon, ale tentokrát nás může těšit snad jenom vítězství. Vinou nejrůznějších okolností nám chybělo několik opor a hrát na dvě lajny bylo obtížné. Rychle nám docházely síly a kromě soupeře jsme tak bojovali i s únavou,“ prozradil ve zkratce trenér juniorů Šumperka Kamil Skoumal.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Kroměříž 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Branky Šumperku: 8. Havlík, 26. Svoboda, 57. a 58. Cink.
Šumperk: Misiorz – Havlík, Fryč, Doleček, Drtil – Stejskal, Skoumal, Cink – Hlavsa, Svoboda, Trtík – Vejchoda.