Šumperk - Šumperským Drakům vyšel vstup do nového kalendářního roku 2009 parádně, když v nedělním derby deklasovali na domácím ledě prostějovské Jestřáby.

4.1.2009

Draci si s Jestřáby poměrně snadno poradili.Foto: DENÍK/Jan Kastner

Hosté přijeli do Šumperka pouze s pěti obránci, bez několika hráčů se poté museli obejít rovněž v útočné fázi. Domácí naopak nastoupili kompletní, po celý zápas diktovali tempo hry a svému protivníkovi na ledě prakticky nic nedovolili.

Šumperk svého soupeře výrazně převyšoval především bruslařsky a kombinačně, když řada domácích gólů padla po opravdu parádních akcích.

Draky nasměrovaly k vítězství zejména dva slepené zásahy Novosada a Hulvy z úvodu první třetiny, díky nimž si šumperský celek vytvořil důležitý dvoubrankový náskok.

Poté sice stačil Prostějov snížit na 2:1, jenže to byl jeho jediný úspěch v zápase. Za necelou minutu a půl potvrdil pozici nejproduktivnějšího obránce Draků ukázkovou individuální akcí Aleš Holík.

Jeden z nejpopulárnějších šumperských hokejistů se těsně za modrou čarou efektně zbavil bránícího hráče a v samostatném nájezdu překonal gólmana Tučka rychlým forhendovým blafákem.

Stejný hráč následně ve druhém dějství přihrál na další dvě branky svého týmu. Nejprve připravil premiérovou šumperskou trefu v mistrovském klání pro Petra Rozuma, aby záhy svým přesným pasem pomohl ukončit střelecké trápení Michala Vymazala.

Bývalému hráči Jestřábů naservíroval Holík kotouč přímo před odkrytou klec. Zásah Draků na 5:1 navíc vyhnal nejistého Tučka z branky a jeho místo zaujal Hrazdíra.

Náhradník Jestřábů ve zbytku hry i přes velký tlak domácích inkasoval již pouze jednou, když hned při svém prvním střídání v zápase zaúřadovala formace šumperských mladíků a skóre na konečných 6:1 zpečetil Radomír Čížek.

Trenér Šumperka Jiří Režnar tak nakonec dal příležitost všem hráčům z lavičky. Premiéru mezi muži si tak díky tomu připsal další z hokejistů extraligové juniorky Mladých Draků, obránce Samuel Pezda.

Základní část soutěže zakončí druholigový celek Šumperka ve středu 7. ledna střetnutím na ledě předposlední Břeclavi.

Salith Šumperk – Jestřábi Prostějov 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Branky: 7. Novosad (Blanár, Duba), 8. Hulva (Sedlák, Ambruz), 16. Holík (Meluzín, Vrtík), 26. Rozum (Holík, Vymazal), 35. Vymazal (Holík, Meluzín), 44. Čížek (Fischer) – 15. Rak (Dostál). Vyloučení: 8:12, navíc Raymond (Prostějov) 10 minut osobní trest, Rak (Prostějov) 5 minut plus osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. Rozhodčí: Klapetek – Hanzlík, Rychlý. Diváci: 1000.

Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný, S. Pezda – Rozum, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Duba, Stejskal – Čížek, Drábek, Fischer.

Prostějov: Tuček (35. Hrazdíra) – Doseděl, Kolibár, Buček, Staněk, Jedlička – Hlouch, Skokan, Dostál – Vlk, Novák, Raymond – Sedlář, Kupec, Rak – Ondrejkovič, Kučera.

Miroslav Pergl

4.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
Asi nejmladší "volič" v Kopřivné na Šumpersku, patnáctiměsíční Jakub.
71

Volby táhly, Šumpersko a Jesenicko má šanci na své poslance

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

V mlze se na Mohelničáku srazily dva kamiony

Dva kamiony se srazily v pátek 20. října ráno na hlavním tahu mezi Studenou Loučkou a Moravskou Třebovou.

Rozloučili jsme se

Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.