Jenže padesát sekund před koncem napřáhl za modrou Paška a poslal oba týmy do prodloužení a pak do nájezdů. Ty zvládli lépe Draci a naděje na záchranu tak pro šumperské barvy zase ožila. Jak viděl utkání šumperský trenér Jiří Otoupalík?

Zápas jste začali výborně, šli jste do vedení, ale pak ve druhé třetině přišel neuvěřitelný útlum.

Druhou třetinu jsme hráli vážně špatně, nic se nedařilo, nenapadali jsme, soupeř tak měl hodně prostoru, což využil a otočil zápas.

Jak si vysvětlujete ten výpadek ve druhé třetině?

To je těžké teď rychle najít příčiny, ale určitě také proto, že si hráči nevěřili, měli velkou obavu o výsledek. Také je fakt, že Prostějov hrál ve druhé třetině dobře, měl velmi dobrý pohyb.

Co vám běželo hlavou ke konci třetí třetiny, když jste o gól prohrávali a naskočila poslední minuta?

Říkal jsem si, že musíme vyrovnat. Třetí třetinu jsme měli více ze hry, v závěru jsme měli velkou převahu a několik hodně nadějných šancí. Za výkon ve třetí třetině jsme si gól určitě zasloužili.

Máte dva body, ale ve vaší situaci by byli tři lepší. Nejste zklamaný, že jste nevyhráli v normální hrací době?

Ne, dva body beru. My jsme nepodali během celého utkání výkon, který by přinesl všechny body. Vzhledem k vývoji utkání jsou dva body výborné.

Co dál? Jste stále na sestup, ale tým se zvedá.

Ano, jsem rád, že se podařilo potvrdit, že naše forma stoupá. Ale co bude dál, co s týmem dál, to teď nevím, jsem ještě plný zážitků z utkání, já ani nevím, co bude za deset minut (smích, rozhovor vznikal pár minut po rozhodujícím nájezdu Kováře). Musím si vydechnout a všechno si srovnat v hlavě.