Prostějovskými hrdiny se tentokrát stali kapitán Lukáš Duba, který si připsal dvě branky, a gólman Juraj Šimboch. Prostějovský muž s maskou totiž zůstal neprůstřelný a výrazně tak pomohl domácím k zisku tří zlatých bodů.

„Juraj je hlavním stavebním kamenem našeho mužstva. Jsem moc rád, že se mu podařilo vychytat nulu. Za své výkony si to opravdu zaslouží," vysekl trenér Prostějova Zdeněk Čech poklonu svému brankáři.

První třetina však nenasvědčovala hladké výhře domácích. Čechovi svěřenci vyjeli na led očividně nervózní, což se také podepsalo na jejich výkonu. Především přesilové hry jsou i nadále velkou slabinou prostějovského celku. Jestřábi si během úvodních dvaceti minut vyzkoušeli početní výhodu hned třikrát, ale bezzubá hra bez střelby ke gólu nevedla. Nudná třetina plná bruslení přinesla špetku vzruchu až v samotném závěru, kdy nejprve Kajaba netrefil odkrytou šumperskou bránu a vzápětí vychytal gólman Svoboda Venkrbcovu dělovku.

„V první třetině jsme byli, řekl bych, strašně nervózní. Nešly nám přihrávky, puky nám odskakovaly. To se projevilo i v našich třech přesilovkách, i když víme, co máme hrát, tak to nešlo," posteskl si domácí lodivod.

Diváci tak museli čekat na úvodní branku zápasu až do třiatřicáté minuty. Po několika neúspěšných pokusech se totiž prodrali Luňák s Indrou za obranu hostů. Luňáka stáhl k zemi šumperský obránce, ale puk se dostal k Indrovi, který jej poslal do prázdné klece. Radost z prvního gólu ještě nepominula, když Jestřábi zvedali ruce nad hlavu podruhé. Tentokrát si Svobodu vychutnal domácí kapitán Lukáš Duba. Třetí trefu mohl přidat Luňák, ale trefil jen betony hostujícího brankáře. Na druhé straně se několika zákroky blýskl Juraj Šimboch, který se tak stal znovu miláčkem publika. To jej podporovalo hlasitým skandováním jeho jména.

„Když jsme dali první gól, tak jsme se uklidnili a tým se zvedl. Rychle jsme dali i druhou branku, což bylo moc důležité," zdůraznil kouč Čech.

„Ve chvíli, kdy jsme prohrávali 2:0, tak jsme si řekli, že musíme s průběhem zápasu něco udělat. Bohužel se to nepodařilo," zlobil se trenér Draků Radek Kučera.

Třetí třetina se proměnila hlavně v taktickou bitvu. Prostějov potřeboval za každou cenu udržet své vedení. Domácí se navíc během třetí části dozvěděli o prohře svého největšího rivala Havlíčkova Brodu v Mostě. Tato dobrá zpráva Jestřáby ještě víc nabudila a už po dvou minutách hry se radovali potřetí. Přesilovou hru proměnil znovu kapitán týmu Lukáš Duba, tentokrát tečoval střelu Malého za Svobodova záda. Zdramatizovat duel mohl Sedlák, ale jeho spolupráci s Moskalem vystihl Juraj Šimboch. Prostějovský gólman bravurně zlikvidoval také tutovku Bergera a dovedl svůj tým k životně důležité výhře.

„Na začátku třetí třetiny jsme zvýšili na 3:0, to už jsme si chtěli výhru pohlídat. Přesto jsme pořád dělali chyby, jako třeba nebezpečné přihrávky. To se mi nelíbilo," poukázal na chyby svých svěřenců kouč Čech.

„My jsme hodně doplatili na naše vyloučení. Trošku se na nás podepsal také třetí zápas a na některých hráčích bylo vidět, že toho mají plné kecky. Do druhého gólu jsme však hru diktovali, ale nedali jsme branky, protože jsme nestříleli. Čtyři střely za třetinu na gól nestačí," kroutil hlavou šumperský trenér Kučera.

Prostějov se díky středeční výhře vyhoupl na předposlední místo tabulky a o dva body je blíž záchraně v první lize než Havlíčkův Brod. „Pro kluky je to určitě psychická vzpruha. Naše vedení však nic neznamená, musíme uhrát následující dva domácí zápasy, a to bezpodmínečně," připomněl hlavní cíl svého celku trenér Čech.

LHK Jestřábi Prostějov – Salith Šumperk 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Indra (Luňák, Matyáš), 34. Duba (Stejskal, Franek), 42. Duba (Malý).
Rozhodčí: J. Doležal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1240.