Šumperk - Draci splnili v Prostějově roli favorita a počtvrté v řadě se mohli radovat z vítězství. Úspěch na Hané posunul šumperské hokejisty již na sedmé místo aktuální druholigové tabulky.

28.10.2008

Jestřábi proti DrakůmFoto: DENÍK/Jan Dočkal

Lépe do dlouho očekávaného derby vstoupili Draci, kterým se ve 12. minutě podařilo využít přesilovku zásluhou Čížka, jenž poslal puk do zcela odkryté brány po dělovce Holíka.

Krátce po úvodní trefě muselo být utkání na několik minut přerušeno vinou rozbitého plexiskla.

Vynucená pauza pak lépe prospěla domácím, když před koncem první třetiny se podařilo Prostějovu díky lehkému nahození a přesné teči vyrovnat.

Druhá část odstartovala dvěma velkými šancemi. Nejprve se zcela sám před Maláčem ocitnul zkušený Dufek, ale minul. Záhy trefil na druhé straně z akce dva na jednoho Novosad břevno.

Tato nevyužitá akce ještě více mrzela šumperské hráče ve 25. minutě, kdy Jestřábi šli poprvé do vedení a následně si vytvořili i několik dalších střeleckých pokusů.

Draci však k radosti početné skupiny svých příznivců v závěru druhého dějství dvěma slepenými zásahy během minuty znovu strhli skóre na svou stranu.

Vyrovnáním si upevnil pozici kanonýra Draků Tomáš Brunec. Poté se proti svému loňskému zaměstnavateli trefil Michal Vymazal.

Klíčová pro vývoj celého utkání pak byla ve 47. minutě trefa Romana Meluzína na 2:4, jehož střelu nešťastně tečoval za záda vlastního brankáře prostějovský zadák Jiří Paška.

Pět minut před závěrem však šumperský kapitán obdržel za sekání trest pět minut plus do konce utkání. Po dalším vyloučení Ambruze se Draci rázem museli bránit ve dvouminutovém oslabení tři na pět.

Závěr si tak hosté sami zbytečně zdramatizovali. Domácí ale naštěstí pro Draky tuto výhodu nevyužili, když v největší šanci Prostějova mířil Žibrita pouze do tyče.

Šumperk naopak během power play Jestřábů zpečetil výsledek střelou Jakuba Hulvy do opuštěné klece. Asistenci u této branky si připsal gólman Pavel Maláč.

„Do půlky utkání jsme hráli opravdu špatně. Soupeře jsme podcenili a navíc jsme si mysleli, že to po našich předchozích výhrách najednou půjde samo. Probudila nás až vedoucí branka domácích, která nás vyburcovala k obratu,“ prozradil ve zkratce kapitán Draků Roman Meluzín.

HK Jestřábi Prostějov – Salith Šumperk 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky: 18. Staněk (Dostál), 25. Piluša (Doseděl) – 12. Čížek (Holík), 38. Brunec (Osina), 39. Vymazal (Duba), 47. Meluzín (Holík), 60. Hulva (Maláč). Vyloučení: 9:7, navíc Meluzín (Šumperk) 5 minut plus trest do konce utkání. Využití: 0:2. Rozhodčí: Váňa – Dučák, Poláček. Diváci: 300.

Prostějov: Tuček – Šimek, Kolibár, Doseděl, Jedlička, Staněk, Paška – Dufek, Piluša, Sedlář – Valko, Berčák, Žibrita – Dostál, Skokan, Kučera – Ondrejkovič, Cik, Raszka – Dvořák.

Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček – Duba, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Čížek, Stejskal – Fischer, Drábek, Giesel.

Miroslav Pergl

28.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Hledáme OBCHODNÍKA DISTRIBUCE do týmu regionálních deníků

Opilý řidič s kamionem kličkoval po dálnici

Závody i muzika. Na Dolní Moravě zahajují lyžařskou sezónu

Už v sobotu se slavnostně otevře Relax & sport resort Dolní Morava. Pracovníci skiareálu tak oficiálně zahájí zimní sezónu.

Čtyřicet lidí hledalo nezvěstného pacienta

Po třiatřicetiletém pacientovi léčebny v Bílé Vodě pátrali v úterý 12. prosince policisté, hasiči i horská služba. Muž odešel v odpoledních hodinách na procházku, když se ale po dvou hodinách nevracel, začal se po něm personál léčebny shánět.

Rozloučili jsme se

Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.

Koledy zněly z rozhledny, u kostela i v internátu

Zpěv koled zněl ve středu 13. prosince na osmnácti místech Šumperska a Jesenicka. Lidé si v rámci akce Česko zpívá koledy pořádané Deníkem přišli známé melodie zanotovat na rozhlednu, na náves nebo ke kostelu. Přidali se i středoškoláci na internátu.