Stabilně totiž patří mezi nejlepší prostějovské útočníky ve všech přípravných zápasech na novou sezonu. Pětadvacetiletý hráč, zvyklý z minulých sezon na první hokejovou ligu, patří na ledě jasně k nejrychlejším a demonstroval to i v přípravném utkání se Šumperkem, který Jestřábi vyhráli 5:4 po nájezdech.

„Jsem rozhodně spokojený,“ usmíval se po utkání, ve kterém zářil a vstřelil dvě branky. „Ale nejdůležitější je, že jsme to dobře zvládli jako celý mančaft,“ rychle dodává odchovanec prostějovského hokeje.

Jestřábi měli po propadáku s Uherským Hradištěm co napravovat. „Po prohraném zápase s Hradištěm, kdy jsme nedali vyložené góly a oni dali gól z každé šance, jsme k tomu přistoupili zodpovědně a hráli perfektně jako celý tým,“ říká Čuřík, který prostějovské výhře nad Draky pomohl gólem v poslední minutě, čímž zařídil vyrovnání na 4:4. „Myslím si, že jsme Šumperku dokázali, že si odsud jen tak lehce body odvážet nebudou,“ tvrdí.

Své oblíbené černé helmy se Čuřík musel během první třetiny přece jen jednou vzdát. „V první třetině jsem dostal od spoluhráče Halousky pukem do obličeje. Tak jak jsem cukl s krkem, trochu se mi blokla páteř. Ale je to v pohodě. Bude to dobré,“ vysvětloval. Pár střídání následně absolvoval s červenou jestřábí přilbou.

„Je to trochu nezvyk hrát s cizí helmou. Ale hráč s tím musí počítat. Každý se s tím srovná jinak, ale mě to nijak neomezovalo. Spíš jsem byl otřesený, to bylo trochu znát, ale jinak v pohodě,“ nehledal Čuřík žádné výmluvy.

Také nebylo na co. Jestřábi, hrající na tři pětky, svého soupeře po většinu utkání přehrávali. Trenér Zachar měl k dispozici pouze devět útočníků, a to ještě hrál Martin Stejskal s teplotou a Lukáš Duba měl v první třetině potíže s bruslemi.

„Draci budou patřit k favoritům druhé ligy. My jsme dokázali, že když budeme hrát zodpovědně, jako celý mančaft, tak dokážeme porážet kohokoliv,“ chválil týmový výkon Čuřík. „Šumperk má výborný mančaft a určitě bude patřit mezi první dva nebo tři mančafty ve druhé lize,“ předpovídá prostějovský forvard.

Čuřík má s majitelem Jestřábů Michalem Tomigou domluveno, že si do konce srpna může hledat zahraniční angažmá. Stále reálněji ale vypadá varianta, že šikovný útočník zůstane ve svém mateřském klubu.

„Podepsal jsem tady, takže jsem zatím hráčem Prostějova. Ta varianta, že bych odešel, pořád existuje, ale zatím se soustředím na to, že jsem v Prostějově a chci za Jestřáby podávat nejlepší výkony,“ vysvětluje Čuřík, který si zatím ve druhé formaci výborně rozumí s Michalem Šimem.

„My se s Michalem známe už z juniorky. To byly časy, kdy jsme s Olomoucí postupovali do extraligy. Na ledě o sobě víme,“ prohlásil centr druhého prostějovského útoku, na jehož levém křídle v minulých zápasech startoval i Petr Žajgla. Ten si ale týden udělal od hokeje volno a věnoval se pracovnímu školení.

Místo Žajgly tak v druhém útoku zaujal místo David Šebek. „S ním se znám prakticky odmalička. Hrávali jsme spolu tady v Prostějově. Že bychom se hledali, to se nedá říct. Řekl bych, že si dost vyhovujeme,“ chválil si Čuřík spolupráci, která zatím Jestřábům přináší ovoce.

Miroslav Mazal