Jihlava nasadila proti Drakům patnáctiletého gólmana

Šumperk – Ani druhý domácí zápas Draků v letošní WSM lize se nerozhodl v normální hrací době. Znovu však Šumperk bere z klání mezi vlastními mantinely pouze bod a na posledním místě čeká na premiérovou výhru v soutěži.

14.9.2015 8

Drak Marek Haas na archivním snímku.Foto: DENÍK/Vít Lukáš

A zatímco minulý týden proti Třebíči padl celek Salithu až po samostatných nájezdech, v pondělí s Jihlavou rozhodl soupeř o svém vítězství v nastaveném čase a nutno dodat, že naprosto zaslouženě.

Většinu zápasu byla totiž Dukla jasně lepším celkem a pouze neutuchající bojovnost Draků ji nakonec připravila o plný bodový zisk.

„Rozhodně si nebudeme říkat, že jsme odehráli dobrý zápas, to v žádném případě, bylo tam moře individuálních chyb. Pokud ale tyto chyby dokážeme odstranit a přidáme k tomu bojovnost, když dnes jsme hráli až do konce, tak nebudu mít z letošní sezony vůbec obavy," prozradil úvodem asistent trenéra Draků Libor Pivko.

Zejména v první části měli hosté viditelně navrch. Jihlava lépe bruslila i kombinovala, Šumperk pak notně ztrácel v osobních soubojích u mantinelů.

Hokejisté Dukly o sobě zkrátka na ledě věděli, na druhou stranu Draci mnohdy nevěděli, kam dřív skočit a jejich první větší šancí bylo až v 10. minutě nahození od modré čáry.

Naopak Jihlava během úvodní dvacetiminutovky dokázala hned několikrát orazítkovat Šindelářovu brankovou konstrukci.

Po bezbrankové první třetině přišla v prostřední části přestřelka. Vzhledem k průběhu hry šli možná trochu paradoxně do vedení domácí, když David Tomášek se proháčkoval až před gólmana a bekhendem otevřel skóre.
Jenže o chvíli později si Richard Diviš položil Šindeláře a po zemi poslal puk za čáru. Poté hrála Dukla přesilovku, ve které ale inkasovala.

Na modré čáře vypíchl obráncům kotouč Karel Plášek a ze samostatného úniku vrátil Šumperku vedení, aby pak Jihlava dvěma slepenými zásahy znovu převážila výsledek na svou stranu.

Nejprve domácí nedokázali vyhodit puk ze třetiny a Dundáčkovo nahození od modré čáry skončilo za Šindelářem.

V polovině normální hrací doby si vybruslil do střelecké pozice David Gríger a přesně trefil pod víko – 2:3.
Přesně za padesát vteřin sice srovnal krok trefou v početní výhodě Tomáš Fořt, bohužel pro Draky ve 33. minutě si nahození Tomáše Harkabuse z brankové čáry srazil šumperský gólman za svá záda.

Těsný náskok následně Jihlava kontrolovala až do poslední minuty, v níž Šumperk odvolal brankáře a v power play se mu nakonec podařilo zásluhou Jiřího Půhoného vyrovnat na 4:4 a muselo se prodlužovat.

Poněkud smolný den šumperského gólmana podtrhl v čase 61:09 svým druhým gólem večera Richard Diviš, jenž ranou z kruhu propálil Filipa Šindeláře mezi lapačkou a betonem.

„Přesto musím před týmem smeknout, byla tam touha po vítězství, bojovali jsme a nakonec s takovým soupeřem, jako je Jihlava, dokázali zápas dotáhnout alespoň k remíze po šedesáti minutách," doplnil Libor Pivko.

„Konec zápasu pro nás nebyl příliš šťastný, naštěstí v prodloužení jsme si stačili napravit reputaci. Celkově jsme ale od úvodu tahali za delší konec, měli jsme spoustu příležitostí, které jsme neproměnili, a Šumperk tím trochu získal pevnou půdu pod nohama. Draci dokáží být doma v útočném pásmu nebezpeční, což ve druhé třetině potvrdili. Ve výsledném hodnocení jsem se ziskem dvou bodů spokojený," přidal své postřehy z pondělního zápasu trenér Jihlavy Petr Vlk.

Není bez zajímavosti, že dvoubodové vítězství v Šumperku vychytal Jihlavě teprve patnáctiletý gólman Jakub Škarek (ročník 1999), nejmladší hráč soutěže, jenž si svou mistrovskou premiéru v seniorském hokeji připsal v minulém kole proti Ústí nad Labem.

Salith Šumperk – HC Dukla Jihlava 4:5 PP (0:0, 3:4, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Tomášek (Půhoný), 25. Plášek, 31. Fořt (Zdráhal, Vrdlovec), 60. Půhoný – 24. Diviš (Alekseev, Skořepa), 28. Dundáček, 31. Gríger (Prokš, Anděl), 33. Harkabus, 62. Diviš (Skořepa, Štebih). Rozhodčí: Trombík – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 845.
Šumperk: Šindelář – Bažant, Zdráhal, Havlík, Sedlák, Prokop, Drtil – Haas, Plášek, Šimun – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Půhoný – Milfait, Voženílek, Půlpán. Trenér: Radek Kučera.
Jihlava: Škarek – Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenyuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný – Důras, Melenovský, Flek - Alekeseev, Skořepa, Diviš – Kohout, Seman, Harkabus – Prokš, Gríger, Anděl. Trenéři: Petr Vlk, František Zeman.