Zde je rozhovor s nyní již bývalým asistentem prvoligového týmu Draků Jiřím Žurkem nedlouho po jeho odvolání z funkce.

Váš odchod je výsledkem dohody, nebo jste sami chtěli položit funkci?
„Ne, já ani Jirka Režnar jsme od týmu odejít nechtěli, to prostě je rozhodnutí vedení klubu. My jsme přesvědčení, že víme, kde je v týmu problém a chtěli jsme ještě u týmu zůstat a řešit ho. Ale vedení po porážce v Berouně rozhodlo, že končíme.“

Říkáte, že víte, kde je v týmu problém. Povídejte.
„No, jednoduše řečeno, potřebujeme obsadit určité posty jinými hráči, asi tak.“

Když v předminulé sezoně odvolali od Draků Jindřicha Setikovského, tak si postesknul, že po vedení požadoval určité hráče, ale nedostal je. Je i tohle současný problém?
„Tak takhle bych to neřekl. Problém Draků nyní je, že snad kromě Orsavy nemáme hráče, který umí dávat góly. A tohle mimo jiné je třeba vyřešit.“

Ale koncoví hráči, to je setsakra úzký profil na trhu.
„Asi ano, ale jsou i takoví hráči na trhu. A pokud se do týmu nepřivedou, budou mít Draci asi potíže hrát tak, jak by chtělo vedení.“

Šumperk je v pásmu sestupu, znamená to, že tento tým aktuálně na 1. ligu nemá?
(dlouhé přemýšlení) Já bych to řekl asi jinak: tenhle tým v současné době nemá na to, aby hrál tak, jak si to vedení klubu představuje.

Vedení klubu si hodně slibovalo či slibuje od spolupráce s Třincem. Ten je v extralize plus mínus druhý, jeho farma je ale v 1. lize na sestup. Jak je to možné? Nefunguje tedy spolupráce?
To se mi těžko hodnotí, na to je opravdu brzy. Ale být farmou, to není nic špatného. Že se týmu zatím nedaří, to bych zatím neházel na spolupráci s jiným klubem.

Promiňte, ale v předminulé sezoně z 1. ligy sestoupil kromě Šumperku i Prostějov, který byl tehdy právě farmou Třince a za Prostějov hrála řada hráčů, kteří nyní hrají či hráli za Draky. Ti samí, co s Prostějovem sestoupili, by nyní měli Šumperk držet třeba na deváté příčce? Proč? To mi řekněte, proč s Prostějovem ne, se Šumperkem ano?
Hm, na tohle se mi těžko odpovídá…

Nedává vedení Draků důraz hlavně na jména, místo na reálné výkony hráčů?
Tak kromě Vojtka tady snad ani nějaká velká jména nebyla…

Měli jste jako trenéři vzhledem k tomu, že je Šumperk farmou Třince, dostatečné pravomoci ohledně nákupu hráčů?
Měli jsme určité pravomoci, samozřejmě jsme se museli ohlížet na fakt, že v řadě případů mají hráči Třince v Šumperku přednost, ale to je v pořádku, tak to je tady pro tuto sezonu nastavené.

Jaké máte teď pocity ze šumperského angažmá?
No, bezprostředně po odvolání z funkce je to samozřejmě nepříliš dobrý pocit… ale byly tady i dobré věci.