Právě hokejisté Tatry jsou doposud v letošním ročníku jediní, kteří dokázali v Šumperku vyhrát, tentokrát se však mužstvu z podhůří Jeseníků povedla dokonalá odveta.

Draci rozhodli o zisku dalších tří bodů prakticky již během první třetiny, ve které si vypracovali tříbrankový náskok, hosté naopak měli v úvodní dvacetiminutovce jedinou vážnou šanci.

Domácí začali skvěle a hned ve 4. minutě se prosadil dorážkou vlastní střely Daniel Vachutka. Záhy předvedli pohlednou kombinaci Milan Ostřanský s Ondřejem Šťávou, který efektní kličkou navýšil vedení Draků.

Později Šumperk ubránil krátkou přesilovku soupeře pět na tři, aby následně ve vlastní klasické výhodě upravil Jakubem Řezáčem na 3:0.

Od druhé části Kopřivnice srovnala hru a také Vlastimil Lakosil v kleci Draků musel předvést několik ostrých zákroků.
Největší možnost ale znovu měli domácí hokejisté, když v polovině zápasu byl faulován v brejku Jiří Půhoný a sudí nařídil trestné střílení, jenže expardubický útočník proti Petru Hromadovi neuspěl.

Ve 42. minutě naopak ujížděl sám na Vlastimila Lakosila kopřivnický Adam Kofroň, ale také šumperský gólman byl na místě. S přibývajícím časem se hosté sympaticky snažili alespoň o čestný úspěch, Draci však hráli v defenzivě bezchybně.

V závěru pak domácí definitivně zpečetili výsledek. Dvakrát po bleskových kombinacích zakončovali nejprve zcela volný Tomáš Sedlák, pak se pod horní tyčku trefil Milan Ostřanský.

„Výsledek nás samozřejmě těší, dnes obzvlášť, protože proti Kopřivnici jsme doposud měli pasivní bilanci a navíc s ní naposledy doma smolně prohráli,“ prozradil po utkání trenér Draků Pavel Hulva.

Šumperští Draci proti Novému Jičínu. Ilustrační foto
Draci i podruhé na svém ledě deklasovali Nový Jičín s nulou

„Myslím si, že od začátku jsme byli lepším mužstvem a hned v první třetině nakročili za vítězstvím. Ale musím uznat, že soupeř se nepoložil, i ve druhé části hrál pořád stejně, rychle přistupoval k našim hráčům, šance byly na obou stranách. Do třetího dějství jsme šli s tím, že si výsledek v klidu pohlídáme, což se povedlo. Jsem spokojený s hrou dopředu i dozadu,“ dodal šumperský lodivod.

Šumperk si připsal již deváté vítězství z dosavadních deseti domácích utkání, navíc Draci neinkasovali již dlouhých 149 minut.

Draci Šumperk – HC TATRA Kopřivnice 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Vachutka (Cink), 6. Šťáva (Ostřanský), 18. Řezáč (Kovařík, Schejbal), 56. Sedlák (Půhoný), 58. Ostřanský (Fischer, Lehečka). Rozhodčí: Šudoma - Pospíšil, Wesley. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 597.

Šumperk: Lakosil – Sedlák, Řezáč, Schejbal, Gewiese, Šťáva, Ďurkáč – Vachutka, Cink, Půhoný - Kovařík, Vymazal, Králík – Fischer, Lehečka, Ostřanský –Hroch. Trenér: Pavel Hulva.

Kopřivnice: Hromada – Stříž, Heinzl, Mrowiec, Marek, Kropka, Bail, Merenda – Vyčesaný, Gola, Suchý – Mach, Sluštík, Kofroň – Červenka, Bartošák, Pěnčík - Hrubý. Trenér: Jaroslav Kofroň.