KLH Chomutov – HK Mladí Draci Šumperk 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Zejména výsledek z Chomutova je pro šumperské hokejisty až příliš krutý, když v průběhu utkání byli paradoxně lepším celkem. Jenže po celou dobu naráželi na excelentního domácího gólmana.

„Brankář Chomutova svůj celek opravdu podržel. Dokázali jsme spálit i ty nejvyloženější šance. Kdybychom po dvou třetinách vedli my, nikdo by se nemohl divit,“ konstatoval smutně k vystoupení na ledě Chomutova trenér juniorky Mladých Draků Ivan Alka.

Severočeši se dostali do vedení úspěšně sehranou přesilovkou a na začátku druhé části svůj náskok pojistili. Zpátky do hry pak dostal Mladé Draky snížením na rozdíl gólu Tomáš Malý, ale protivník opět kontroval.

„Přesto jsme si i za stavu 3:1 pro domácí řekli, že jsme lepší a pokusíme se výsledek otočit. Bohužel po druhé přestávce jsme hned z prvního střídání inkasovali počtvrté a bylo po zápase. Domácí nám zkrátka dali lekci z produktivity,“ doplnil smutně trenér Alka.

Šumperk se nedokázal prosadit ani ve dvojnásobné početní výhodě, v průběhu hry pak jeli hosté dokonce čtyřikrát sami na brankáře.

Branka Šumperku: 34. Malý (Dokoupil, Novotný).

Šumperk: Vodička (37. Peksa) – Novotný, Dokoupil, Kupčus, Havlík, Drtil, Fryč – Peška, Přikryl, Malý – Sigmund, Šoustal, Hlavsa – Měrka, Svoboda, Cink – Poles, Nečesal.

HC Litvínov – HK Mladí Draci Šumperk 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Duel v Litvínově pak patřil zcela jednoznačně domácím hokejistům, kteří nováčkovi letošního ročníku naší nejvyšší juniorské soutěže nedali sebemenší šanci.

Chemici nakročili za vítězství již během úvodní třetiny, kterou vyhráli tříbrankovým rozdílem. V polovině hry pak donutili hosty k vystřídání brankářů.

„Soupeř byl jasně lepší, když nás předčil ve všech herních činnostech a nakonec po zásluze vyhrál,“ uznal sportovně po skončení utkání trenér šumperských juniorů Ivan Alka.

Mladí Draci však herní nedostatky dokázali alespoň částečně eliminovat bojovností, ale fyzicky na kvalitního protivníka zkrátka nestačili.

Přesto se nakonec Šumperk dočkal alespoň čestného úspěchu. V 60. minutě vedl Litvínov vysoko 6:0, těsně před závěrečnou sirénou však pokazil domácímu gólmanovi radost z čistého konta šumperský útočník Martin Svoboda, jenž tak upravil na konečných 6:1 z pohledu domácích.

O tomto víkendu následně Mladí Draci přivítají doma těžké soupeře nejzvučnějších jmen, kteří patrně přilákají velký i počet diváků. V pátek totiž přijede do Šumperka pražská Slavia, o den později poté Sparta.

Branka Šumperku: 60. Svoboda (Měrka).

Šumperk: Peksa (31. Vodička) – Novotný, Dokoupil, Kupčus, Havlík, Drtil, Fryč – Peška, Přikryl, Malý – Sigmund, Šoustal, Hlavsa – Měrka, Svoboda, Cink – Poles.