HC Energie Karlovy Vary – HK Mladí Draci Šumperk 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Úvodní vzájemné klání Šumperku a Karlových Varů vyznělo ve prospěch Mladých Draků. V odvetě na západě Čech se však radovala domácí Energie, přestože nastoupila do hry s omlazeným kádrem, když v jejích barvách dostali příležitost také tři hráči ročníku 1992, tedy věkem ještě dorostenci.

„Přesto proti nám zahráli velice dobře. Hlavní problém však byl v tom, že jsme za soupeřem zaostávali v bruslení a chybělo nám větší nasazení,“ prozradil k duelu v Karlových Varech trenér juniorů Šumperku Petr Rutar.

Šumperku sice již poněkolikáté vyšel nástup do zápasu, když se rychle ujal vedení. Na druhou stranu ale poněkolikáté znovu takový zápas ztratil.

Mladí Draci po pěti minutách vedli, stejný časový úsek pak stačil Energii, aby výsledek otočila na 2:1 ve svůj prospěch.

„Tak do poloviny zápasu jsme dokázali se soupeřem držet krok, potom nám došly síly,“ konstatoval dále Rutar, jehož svěřenci do konce druhé části inkasovali další tři góly a bylo rozhodnuto.

Závěrečná část se poté odehrávala zcela pod taktovkou Karlových Varů, výsledek se ale nakonec již nezměnil.

Branka Šumperku: 5. Přikryl (Zacpálek).

Šumperk: Peksa – Zacpálek, Dokoupil, Havlík, Pezda, Fryč, Kupčus – Peška, Přikryl, Malý – Hlavsa, Šoustal, Žálčík – Měrka, Svoboda, Stejskal – Poles.

HC Kladno – HK Mladí Draci Šumperk 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Oproti vystoupení v Karlových Varech předvedli šumperští hokejisté daleko povedenější partii, jenže ani tentokrát to na vítězství nestačilo.

„Je to obrovská škoda. Na Kladně se dalo zabodovat. Hráli jsme dobře, jenže rozhodla především situace, kdy jsme si po vyrovnání na 1:1 nechali během dalších dvou střídání dát dva zbytečné góly,“ uvedl trenér juniorky Mladých Draků Petr Rutar.

Po bezgólové první třetině šli jako první do vedení domácí. Šumperk pak stačil rychle vyrovnat, ale z nerozhodného výsledku se příliš dlouho neradoval.

Za pouhých 17 vteřin totiž Kladno opět vedlo a během necelé minuty přidalo i třetí trefu. Mladí Draci sice ještě do konce druhé části snížili, ale to bylo z jejich strany všechno.

Do závěrečného tlaku si již Šumperk nedostal, naopak ve třetí třetině počtvrté inkasoval.

Další zápasy extraligy čekají na juniory Šumperka opět tento týden, kdy na domácím ledě přivítají v pátek 28. listopadu Bílé Tygry Liberec a o den později tým Slovan Ústečtí Lvi. V nich by měl znovu do hry zasáhnout nyní stále ještě distancovaný kapitán juniorky Mladých Draků Martin Novotný.

Branky Šumperku: 34. Malý (Peška), 38. Peška (Malý).

Šumperk: Vodička – Zacpálek, Dokoupil, Havlík, Pezda, Fryč, Kupčus – Peška, Přikryl, Malý – Hlavsa, Šoustal, Žálčík – Měrka, Svoboda, Stejskal – Poles.

Miroslav Pergl