Junioři jsou letos v naší nejvyšší soutěži nováčkem, dorostenci hrají mezi českou elitou letos svoji druhou sezonu.

Šumperská juniorka, která je složena téměř výhradně z vlastních odchovanců, si v extraligové soutěži čítající 24 týmů vede relativně dobře. Nováček tohoto ročníku je sice po 19. kolech s dvaceti body až dvacátý, přesto stále na dostřel příčkám zaručujícím play-off.

Mladí Draci si pak během dosavadního průběhu extraligy připsali cenné výhry nad takovými soupeři, jakými jsou Sparta, Pardubice, Liberec či České Budějovice.

Extraligová soutěž juniorů navíc v Šumperku láká i diváky, nejskalnější fanoušci se dokonce vydali povzbudit své hráče do Pardubic a do Prahy.

„Podařil se nám vstup do soutěže, ale několik posledních klání jsme vyloženě nezvládli. Třeba poslední duel na Spartě jsme měli vyhrát,“ říká trenér juniorů Šumperka Petr Rutar.

„Stále nás čeká tuhý boj o záchranu. Počítali jsme, že na udržení bude potřeba zhruba 55 bodů, tudíž nejsme ani v polovině. Teď máme před sebou sérii pěti důležitých zápasů v osmi dnech, v nichž bychom měli nějaké body posbírat, abychom se posunuli do klidných vod tabulky,“ doplňuje Rutar.

Tři ze zmíněných duelů odehrají junioři Mladých Draků na svém ledě. Tento pátek 14. listopadu Šumperk doma přivítá České Budějovice, které již letos dokázal jednou porazit. O den později, v sobotu 15. listopadu pak hostí Plzeň.

Nabitý program následně pokračuje v pondělí 17. listopadu, kdy do Šumperka přijedou hokejisté Slezanu Opava. Další pátek a sobotu pak čekají šumperské juniory utkání v Karlových Varech a na Kladně.
Daleko větší starosti v nejvyšší soutěži poté mají šumperští dorostenci. Loňský nováček, který nejvyšší soutěž tento rok na jaře zachránil až ve skupině play-out, jde zatím od porážky k porážce, když největší slabinou týmu jsou především gólmani.

Mladí Draci jsou v současné extraligové tabulce dorostu beznadějně poslední se sedmi body a se čtyřbodovou ztrátou na předposlední Vsetín.

Šumperk doposud vyhrál pouze dvakrát a naposledy si připsal alespoň bod za prohru v prodloužení doma s Karlovými Vary. Přerušil tím sérii osmi utkání v řadě, ve který vyšel zcela naprázdno.

„Nedávné domácí zápasy s Plzní a Karlovými Vary jsme po dlouhé době odehráli opravdu velice slušně a tentokrát nám chybělo pouze více štěstí. Kluci dobře plnili taktiku a v naší hře byl vidět velký posun. Snad to bude příslib do dalších klání,“ prozradil trenér dorostu Mladých Draků Leoš Minář, jehož svěřence nyní čeká těžká série tří střetnutí na hřištích soupeřů.

V pátek 14. listopadu zajíždí dorostenci Šumperka do Pardubic, o den později pak na Spartu. V pondělí 17. listopadu se představí v derby na ledě Olomouce.

Miroslav Pergl