Na dvacátou příčku zajišťující záchranu stále ztrácí pouhé dva body.

Hodně důležité a především cenné vítězství si nováček letošního ročníku naší nejvyšší soutěže juniorů připsal v pátek doma proti favorizovanému Zlínu.

Šumperk byl většinu hry lepším celkem a protivník vždy pouze dotahoval náskok domácích. Skóre se poprvé měnilo hned v 5. minutě, kdy Mladí Draci využili přesilovku.

Přesně za 61 vteřin sice Zlín srovnal krok, ale ještě do první přestávky získal šumperský celek svůj náskok zpět.

Na začátku druhé části hosté podruhé vyrovnali, přesně v polovině střetnutí však Šumperk sehrál v početní výhodě parádní kombinaci, na jejímž konci zaznamenal Michal Peška vítězný gól.

Do té doby nevýrazný Zlín ve třetím dějství přidal na tempu, ale Mladí Draci si obětavou hrou a nasazením svůj těsný náskok pohlídali.

Minutu a půl před koncem za stavu 3:2 pak měli hosté obrovskou šanci vyrovnat, ale neproměnili nařízené trestné střílení. O chvíli později naopak na druhé straně definitivně zpečetili domácí výsledek střelou do opuštěné klece.

„Můžeme být maximálně spokojení. Porazili jsme jednoho z favoritů soutěže, který ale tentokrát dvě třetiny hrál dost zakřiknutě. To však nesnižuje výkon našich hráčů, podali nadprůměrný výkon a k zápasu přistoupili s maximální zodpovědností,“ pochválil své svěřence trenér juniorky Mladých Draků Šumperk Petr Rutar.

HK Mladí Draci Šumperk – HC RI Okna Zlín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky: 5. Havlík (Malý), 10. Žálčík (Havlík), 31. Peška (Malý, Dokoupil), 60. Peška (Malý).
Šumperk: Vodička – Novotný, Dokoupil, Havlík, Zacpálek, Drtil – Malý, Šoustal, Peška – Žálčík, Bernad, Hlavsa – Cink, Svoboda, Pavlica – Stejskal, Poles.

Další klíčový duel v bojích o udržení sehráli šumperští junioři na ledě předposledního Vsetína, který tak stejně jako Mladí Draci bojují o každý bod.

Tentokrát klání týmů ze spodních pater tabulky patřilo Valachům, kteří oplatili Šumperku porážku z předchozího vzájemného měření sil.

„Vyhrálo lepší mužstvo. V základních herních činnostech nás Vsetín přehrál a předvedl i více důrazu. My můžeme litovat zejména špatné hry dopředu,“ konstatoval po porážce ve Vsetíně šumperský trenér Petr Rutar.

Domácí nakročili za úspěchem již v úvodní třetině, kterou vyhráli dvoubrankovým rozdílem. V polovině zápasu pak druhá využitá přesilovka zajistila Vsetínu vedení 3:0.

Necelou minutu před koncem druhé části vykřesal jiskru naděje pro Šumperk ze samostatného úniku při vlastním oslabení Lukáš Žálčík, jehož přesný bekhend znamenal snížení.

Během třetího dějství si však vsetínský celek čtvrtou trefou definitivně pojistil tříbodový zisk.

Po prohře Komety Brno ve Zlíně zůstávají Mladí Draci i nadále pouze dva body od mimobarážové dvacáté pozice.

Poslední mistrovská utkání základní části juniorské extraligy čekají šumperské hráče na hřištích soupeřů. Tento pátek 20. února míří Mladí Draci do Třince, o den později, to je v sobotu 21. února se představí v Havířově.

VHK Vsetín – HK Mladí Draci Šumperk 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branka: 40. Žálčík (Bernad).
Šumperk: Peksa – Novotný, Dokoupil, Havlík, Zacpálek, Drtil – Cink, Malý, Peška – Žálčík, Bernad, Hlavsa – Stejskal, Svoboda, Pavlica.