Po prvním dějství by si na úspěch hostů asi nikdo nevsadil. Přestože nehráli špatně, měli na kontě hrozivé tříbrankové manko.

„I když tomu skóre neodpovídalo, paradoxně jsme byli o něco lepší, hráli více na puku, jenže góly dával soupeř a je pravdou, že potom za stavu 3:0 nás v závěru třetiny trochu zatlačil,“ prozradil úvodem Deníku trenér Šumperku Ivan Alka, jenž tentokrát vedl mužstvo při absenci kouče Radka Kučery, který si plnil své povinnosti u týmu dorostenců.

A když navíc domácí AZet přidal zkraje druhé části čtvrtou trefu, zdálo se být definitivně po zápase, leč chyba lávky…

Potom Mladí Draci předvedli opravdu neskutečnou jízdu, když skórovali sedmkrát v řadě a nevídaný obrat byl na světě.

„O první přestávce jsme měli poradu v kabině. Musím kluky ocenit, že potom trpělivou hrou, bojovností, nasazením a chutí hrát, jsme ten výsledek otočili a protivníka přehráli,“ ocenil své svěřence šumperský kouč.

Hokejisté Olomouce (v bílém) proti Třinci.
FOTO: Mora doma znovu neskórovala. Od Třince dostala bůra

„Domácí si mysleli, že je za stavu čtyři nula hotovo. Nám se ale povedlo bleskově snížit a potom dát záhy na čtyři dva. Nás to nakoplo a soupeř naopak znejistěl. Tady se lámal celý zápas,“ míní Ivan Alka.

Ke konci utkání tak najednou svítil na ukazateli skóre stav 7:4 pro hosty. Teprve potom se opět prosadil poněkud zkoprnělý Havířov, poslední slovo přesto patřilo znovu Šumperku.

„Hráči se přesvědčili, že hrát se dát za každé situace. Opravdu je musím pochválit, jak tento duel nakonec zvládli. Ve své kariéře jsem snad podobný zápas nezažil,“ dodal s úsměvem Ivan Alka.

Hrdinou na straně hostů byl tentokrát především pětibodový útočník Ondřej Šotkovský, autor dvou gólů a tří nahrávek.

Pátečním úspěchem v Havířově potom Mladí Draci nachystali svým fanouškům skvělou pozvánku na atraktivní duel s Českými Budějovicemi.

Utkání juniorské ligy proti Motoru je ve ŠKODA aréně na programu tuto neděli 5. března od 15 hodin. Vstupné je zdarma.

AZ Havířov – HK Mladí Draci Šumperk 5:8 (3:0, 1:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 4. Urbančík (Siekierka), 11. Urbančík (Middleton), 12. Makovec (Mikula), 24. Middleton (Plevka, Kalina), 51. Wlodara (Middleton, Urbančík) – 24. Miškovský (Šotkovský, Cekr), 29. Cekr (Tomeš, Šotkovský), 36. Šotkovský (Slováček), 38. Slováček, 43. Cekr (Šotkovský, Minařík), 44. Miškovský (Křivohlávek), 47. Šotkovský (Tomeš), 60. Minařík (Slováček). Rozhodčí: Hranoš – Vengřín, Frais. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 30.

Šumperk: Ježek (9. Ryšavý) – Slabý, Křivohlávek, Cekr, M. Netolický, Minařík – Miškovský, Najman, Szabó, Slováček, Tomeš, Bařica, Ševčík, Haas, Šotkovský, O. Netolický. Trenér: Ivan Alka.