Zápas měl poněkud hektický začátek. Hosté inkasovali hned v úvodní minutě, ale záhy dokázali zásluhou Jaroslava Habrmana srovnat.

Nerozhodné skóre 1:1 poté vydrželo až do 50. minuty, kdy Brno zaznamenalo rozdílovou trefu. V čase 57:14 definitivně Jihomoravané pojistili výsledek třetí brankou.

„Bohužel stále doplácíme na slabou produktivitu. Před bránou soupeře jsme byli neškodní. Hráli jsme celkem dost přesilovek, jenže jsme nebyli schopní zakončit. Opticky jsme měli asi navrch, ale soupeři stačilo třikrát čtyřikrát přejít do útoku a dal z toho tři góly,“ litoval po zápase trenér šumperských juniorů Petr Rutar.

Jeden z klíčových momentů nedělního klání se pak odehrál těsně před polovinou hry, kdy Mladí Draci dostali výhodu trestného střílení, leč tuto šanci trestuhodně zahodili.

„Zatím se nám navíc nedaří složit první formaci tak, aby by byla pro soupeře více nebezpečná a dokázala v klíčových momentech rozhodnout zápas,“ dodal Petr Rutar.

V pátek 20. září následně čeká šumperské juniory na domácím ledě důležité utkání proti Litomyšli, které asi nejlépe odhalí jejich současné možnosti.

HCM Warriors Brno – HK Mladí Draci Šumperk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Marčík, 50. Kavický (Marčík), 58. Marčík (Bocián) – 3. Habrman (Vogel).

Šumperk: Venouš – Štrbík, L. Cekr, F. Cekr, Blaháček, Holub, Plhal, Hladiš – Haluza, Habrman, Vogel – Šembera, Kavan, Kesler – Štefanišin, Jurča, Drlík. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.