Víkendové klání se však pro hráče hostů dlouho nevyvíjelo vůbec dobře, když celek z podhůří Jeseníků v průběhu druhé třetiny prohrával již 2:5, pak ale předvedl parádní obrat.

„Domácí byli herně lepší a především dokázali potrestat naše hrubé chyby,“ prozradil úvodem Deníku trenér šumperské juniorky Ivan Alka.

Jeho svěřence ale vrátila zpět do hry branka v poslední vteřině prostřední části. Dvougólový náskok si domácí ve třetí části hlídali, jenže v závěru normální hrací doby se Mladí Draci z rychlého protiútoku nejprve dotáhli na nejtěsnější rozdíl a poté během power play vyrovnali.

V nastaveném čase následně Šumperk dokonal obrat. Na výhře hostů se výraznou měrou podepsal především autor hattricku Adam Polách, jenž navrch přidal i jednu asistenci.

„Už to vypadalo beznadějně, ale musím ocenit, že kluci ani za nepříznivého stavu utkání nezabalili, pořád bojovali a nakonec se nám povedlo skóre otočit a vyhrát,“ dodal spokojeně Ivan Alka.

„Brali jsme tento duel hlavně jako přípravu a výsledek nebyl úplně prvořadý. Jsme týden na ledě, chyběli nám někteří hráči, co trénují s áčkem, takže to možná bylo místy trochu kostrbaté,“ řekl k sobotnímu zápasu přerovský kouč Pavel Neuman.

„Snažili jsme se zaměřit hlavně na svůj herní systém a nastavení týmu. Kluci si zase musí oživit herní návyky, zkrátka se do toho dostat. Zápas nám každopádně dal podněty, co je potřeba zlepšit,“ doplnil na závěr lodivod juniorů Přerova.

HC Zubr Přerov – HK Mladí Draci Šumperk 5:6 PP (2:1, 3:2, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Mašek (Švejda), 20. Kurbanov (Halík), 31. Němec (Halík, Kolařík), 33. Morev (Kurbanov), 36. Kleniar (Halík, Kolařík) – 8. Netolický (Šucha, Polách), 29. Polách (Plhal), 40. Kesler (Slováček, Polách), 56. Polách (Horký), 59. Polách (Slováček), 63. Minařík. Rozhodčí: Navrátil – Klvač, Peluha. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 138.

Přerov: Hendrych (30. Hanáček) – Nesvadba, Němec, Hanák, Holík, Kaprál, Pekr, Kruták – Lambert, Kolařík, Kleniar, Morev, Halík, Kurbanov, Prísažný, Štíbr, Brázda, Mašek, Švejda, Hlůšek. Trenéři: Pavel Neuman a Petr Dočkal.

Šumperk: Bielecký (30. Ryšavý) – Cekr, Koutecký, Blaháček, Plhal, Mudrák, Sedláček, Minařík, Slováček, Šembera, Kesler, Polách, Horký, Šucha, Ševčík, Netolický, Stodůlka, Haas, Krňávek, Krejčí. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.