Původně se měl celek z podhůří Jeseníků v úvodním kole představit na ledě brněnského týmu Warriors, jenž kvůli koronaviru na straně soupeře se nakonec domluvil na předehrávce 10. kola s mužstvem Valachů.

Domácí šli v utkání jako první do vedení, jenže Šumperk stačil do přestávky srovnat krok trefou v přesilovce.

Zkraje druhé periody pak hosté otočili vývoj gólem ve vlastním oslabení, ale Vsetín během jediné minuty srovnal krok.

Následně však Šumperk nasázel svému protivníkovi tři góly v řadě a rázně tak nakročil za třemi body.

Ve třetím dějství se Valachům podařilo už pouze zkorigovat výsledek do konečné podoby. Na Lapači se tak radoval Šumperk.

„Vsetín byl v utkání jasný favorit, my jsme navíc k zápasu odjeli v takové improvizované sestavě, když jsme poskládali pouze tři pětky. Ale v náš prospěch nakonec rozhodla produktivita naší první formace, k tomu nám výborně zachytal gólman. Výsledek je pozitivní, ale výkon nechci úplně hodnotit, protože stojíme teprve na začátku soutěže,“ okomentoval páteční klání pro Deník trenér šumperské juniorky Petr Rutar.

VHK ROBE Vsetín – HK Mladí Draci Šumperk 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Apolenář (Kopčil, Vrána), 24. Bednářík (Kuchařík), 57. Svoboda (Kopčil, Apolenář) – 13. Fibigr (Drlík, Polách), 23. Fibigr (Drlík, Cekr), 27. Polách (Fibigr, Minařík), 34. Drlík, 38. Drlík (Fibigr). Rozhodčí: Šudoma – Blažek, Jurčík. Vyloučení: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 81.

Šumperk: Kašpar – Minařík, Koutecký, Netolický, Cekr, Holub, Štrbík, Plhal – Šembera, Polách, Diviš, Žižlavský, Fibigr, Horký, Drlík, Šucha. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.