Již dvakrát junioři Šumperku v letošní sezóně Litomyšl porazili a podařilo se jim to i potřetí, přestože tentokrát začal daleko lépe soupeř.

V pátečním duelu šli hosté jako první do vedení, to však bylo z jejich strany všechno a ve zbytku hry se již trefovali pouze domácí hráči.

Šumperk ještě do první přestávky otočil skóre a během druhé periody pětigólovou kanonádou nakročil za jasnou výhrou.

Divoká přestřelka pro Valachy

Na jednu stranu získali Mladí Draci cenný bod na půdě loňského účastníka nejvyšší soutěže Vsetína, mohli si ale v neděli odvézt všechny tři.

Vsetín se sice v souboji se Šumperkem jako první ujal vedení, ale v dalším průběhu utkání musel hned třikrát dotahovat ztrátu.

Za stavu 5:5 dospěl divoký duel až do prodloužení. V samotném závěru nastaveného času pak rozhodli Valaši střetnutí ve svůj prospěch.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Litomyšl 8:1 (2:1, 5:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Vogel (Scheuter, Haluza), 19. Scheuter (Habrman), 24. Drlík (Poledna), 29. Drlík (Jurča), 32. Šambera (Štefanišin), 35. Vogel (Cekr), 40. Tichý, 50. Drlík (Holub, Jurča) – 5. Jakubec (Lichtag, Sajdl).

Šumperk: Venouš – Cekr, Holub, Blaháček, Plhal – Jurča, Scheuter, Kesler, Šembera, Haluza, Poledna, Drlík, Habrman, Tichý, Štefanišin, Vogel, Kavan. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.

VHK ROBE Vsetín – HK Mladí Draci Šumperk 6:5 PP (2:2, 2:1, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Zeman (Klímek, Ondračka), 19. Ondračka (Klímek, Vavřík), 27. Vavřík (Hilšer, Ondračka), 39. Klímek (Vavřík, Ondračka), 57. Klímek (Babeliak, Kožený), 65. Pernický (Babeliak, Vašenka) – 8. Kavan (Drlík), 14. Kavan (Drlík, Holub), 27. Kučera (Haluza, Horký), 42. Šembera (Kučera), 42. Vogel (Poledna, Haluza).

Šumperk: Kašpar – Plhal, Holub, Štrbík, Blaháček – Šembera, Kavan, Horký, Haluza, Drlík, Habrman, Vogel, Kesler, Poledna, Scheuter, Kučera. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.