Utkání se po domluvě obou stran hrálo netradičně na čtyři čtvrtiny po dvaceti minutách.

V úvodním dějství měli domácí hokejisté sice optickou převahu, ale svou střeleckou aktivitu přetavili pouze v jedinou branku.

Hosté se dostali ke slovu těsně před polovinou „normální hrací doby“ a dvěma slepenými zásahy otočili skóre na svou stranu.

Šumperk sice záhy srovnal krok, jenže po čtyřiceti minutách odcházel do kabin opět s těsným mankem.

Do třetího dějství se však Mladí Draci dokázali v kabině řádně nahecovat a čtyřmi góly definitivně zlomili odpor houževnatého protivníka. Jednu trefu navíc přidali ještě v „nastavené“ dvacetiminutovce.

„Hráli jsme po strašně dlouhé době zápas a těžko to nějak hodnotit. Frýdek-Místek je sice tým z nižší soutěže, ale oproti nám je o měsíc déle na ledě, trénuje už od května, takže určitě herní rozdíly se dnes trochu smazaly,“ prozradil úvodem k nedělnímu klání Petr Rutar, kouč šumperské juniorky.

„My jsme měli plno absencí, proto hrála řada dorostenců. Musím pochválit výkon obou gólmanů,“ dodal trenér Mladých Draků.

Další přípravný duel sehraje juniorka Šumperku ve čtvrtek 24. června v 10 hodin znovu doma, tentokrát proti Přerovu.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Frýdek-Místek 7:3 (1:0, 1:3, 4:0, 1:0)

Branky Šumperku: Polách 2, F. Cekr 2, Minařík, Koutecký, Kavan.

Šumperk: Ryšavý (Hořejší) – F. Cekr, Blaháček, Holub, Koutecký, Netolický, D. Cekr, Compel – Polách, Kavan, Šembera - Minařík, Šucha, Diviš - Krejčí, Tomeš, Zavoral - Krňávek, Slabý. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.