Skóre ze středečního duelu na Hané však mohlo být pro celek hostů daleko výraznější, řada jejich dalších příležitostí totiž zůstala nevyužita.

„Celý zápas jsme měli převahu a kontrolovali hru. Jen nás mrzí jedna věc, že nedokážeme proměňovat šance. V předbrankovém prostoru se nám zatím moc nedaří, snad si tento problém nepřeneseme i do sezóny,“ konstatoval ve zkratce pro Deník trenér juniorky Mladých Draků Petr Rutar.

Šumperk se pak může těšit na pozměněný systém letošní extraligy juniorů. Uvnitř skupin Západ a Východ se nakonec mužstva oproti původnímu modelu střetnou šestikolově každé s každým (30 zápasů), k tomu ještě dvoukolově se všemi mužstvy z druhé skupiny (12 zápasů).

Ze soutěže se navíc nebude sestupovat a bylo zrušeno play off. Dvanáctka týmů setrvá v základních skupinách až do března, první týmy skupin se následně utkají v sérii na tři vítězné zápasy a ten úspěšný získá právo účasti v lize akademií pro ročník 2021/2022.

SK Prostějov 1913 – HK Mladí Draci Šumperk 1:6 (1:4, 0:2, 0:0)

Branky Šumperku: Horký, Kavan, Fibigr, Polách, Minařík, Vogel.

Šumperk: Ryšavý (30. Kaplan) – Štrbík, F. Cekr, Blaháček, Koutecký, Holub, Holcman – Horký, Scheuter, Vogel – Šembera, Kavan, Fibigr – Kesler, Polách, Ruda – Diviš, Minařík, Žižlavský. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.