Poslední celek tabulky, který si během letošního ročníku připsal v soutěži pouze čtyři vítězství, pak dokázal se Šumperkem držet krok pouze v první třetině.

Domácí sice šli hned po osmnácti vteřinách hry do vedení, ale Brno stihlo rychle vyrovnat. Potom Mladí Draci odskočili protivníkovi na 3:1, do přestávky však ještě hosté zkorigovali na rozdíl gólu.

Drama se přesto nekonalo. Čtyři góly v řadě během druhé části nasměrovaly Šumperk za výhrou a hosté již pouze marně dotahovali.

„Ve třetí třetině už branka nepadla a tato dvacetiminutovka se dohrávala v podstatě jen z povinnosti, zápas jsme kontrolovali, navíc nám dnes ke třem bodům stačil průměrný výkon," okomentoval ve zkratce páteční duel vedoucí týmu Mladých Draků Šumperk Karel Navrátil.

HK Mladí Draci Šumperk – Warrior Brno 9:4 (3:2, 6:2, 0:0)

Branky Šumperku: Kobza 2, Prokopec, Nedopil, Holinka, Langr, Feledík, Horváth, Galuška.
Šumperk: Hoffmann – Pražák, Vepřek, Kovář, Feledík, Hodulák, Nemeškal – Langr, Kobza, Prokopec – Holinka, Galuška, Nedopil – Horváth, Žálčík, Nastoupil – Stanislav.