Loňský účastník extraligy se na ledě letošního nováčka 1. ligy představil pouze s jedenácti hráči do pole. Hned v 5. minutě navíc musel pro zranění odstoupit obránce Doleček.
A když pak v průběhu zápasu vyfasovali desítku Novotný a Cink, musel si Šumperk v určitých fázích hry vystačit pouze s devíti hokejisty!

Mladým Drakům však perfektně vyšel nástup do zápasu, když si během úvodních patnácti minut vytvořili tříbrankové vedení, díky němuž nakonec duel dotáhli do úspěšného konce.

Jihomoravanům se ještě podařilo střetnutí zdramatizovat, když stačili snížit na 2:3, jenže jejich druhá trefa přišla až příliš pozdě, jen několik vteřin před závěrečnou sirénou.

„Tentokrát jsme podali nadmíru bojovný a hlavně obětavý výkon, který nám zajistil výhru. K tomu nás podržel gólman,“ prozradil trenér juniorů Šumperka Kamil Skoumal.

SHK Hodonín – HK Mladí Draci Šumperk 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky Šumperku: 5. Drtil, 10. Svoboda, 15. Skoumal.
Šumperk: Misiorz – Novotný, Fryč, Drtil, Doleček, Slovák – Stejskal, Skoumal, Cink – Svoboda, Trtík, Hlavsa.