„Těžko klukům něco vyčítat. Myslím si, že k zápasu přistoupili zodpovědně, bojovali, ale bohužel nás stále limituje naše nemohoucnost při práci s kotoučem. Dnes jsme měli s tímto výkonem dát alespoň pět gólů, ale dáme tři, což nám nestačilo,“ shrnul ve zkratce nedělní duel kouč šumperské juniorky Petr Rutar.

Mladým Draků se vůbec nepovedl nástup do utkání, když v 5. minutě měli na kontě již dvougólové manko, potom ale šel jejich výkon nahoru a ještě do přestávky se šumperským hokejistům podařilo srovnat krok.

Během druhé části měli domácí k dispozici hned několik přesilovek, ale kýžený vedoucí gól nepřišel a naopak největší šance se zrodila na havířovských hokejkách, když hosté po jedné ze svých akcí trefili břevno.

Urputný souboj pokračoval i ve třetím dějství, v němž se nakonec díky nesmírné bojovnosti Mladí Draci dočkali a z rychlého přečíslení šli do trháku a začali živit naději na letošní první výhru proti Havířovu.

Jenže hráčům Azetu se podařilo v 53. minutě vyrovnat a duel nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. A zatímco Šumperk v nich neskóroval, Havířov si díky dvěma úspěšným pokusům zajistil vítězství.

V úterý 7. ledna se následně oba soupeři potkají znovu, tentokrát na havířovském ledě, kde je od 18 hodin na programu dohrávka 22. extraligového kola.

HK Mladí Draci Šumperk – AZ RESIDOMO Havířov 3:4 SN (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Scheuter (Vogel), 17. Drlík (Poledna, Haluza), 48. Drlík (Kučera) – 3. Pindel (Horváth, Juhász), 5. Ševěček, 53. Urban (Vlček, Tomeček), rozhodující nájezd Ševěček.

Šumperk: Kašpar (od 2. nájezdu Venouš) – Štrbík, Holub, F. Cekr, Plhal, Blaháček, L. Cekr, Ott – Vogel, Scheuter, Horký – Haluza, Kučera, Drlík – Kesler, Kavan, Jurča – Habrman, Šembera. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.