Samotný duel sice domácí nezačali dobře, když v úvodu prohrávali poté, co Hanáci využili přesilovku, naštěstí do přestávky skóre rychle otočili.

„Začátek byl trochu slabší, ale pak jsme začali více střílet, snažili se chodit důrazně do branky a z toho si vytvářeli šance, které se nám podařilo využít,“ prozradil trenér šumperských juniorů Kamil Skoumal.

Do kabin tak šli s vedením 3:1 jeho svěřenci, když právě třetí gól byl pro vývoj střetnutí tím klíčovým.

V úvodu druhé části domácí svůj náskok navýšili, potom ale Jestřábi dokázali snížit na 4:2 a později na 5:3. Odpověď domácích však byla vždy blesková.

„Třetí třetina se již pouze dohrávala a ovlivnily ji časté tresty na obou stranách. Celkově jsme ale byli lepším mužstvem, soupeř se prosadil pouze v početních výhodách,“ dodal Skoumal.

Vzhledem k lichému počtu účastníků v soutěži měli Mladí Draci v pátečním kole volno. Další mistrovské utkání pak sehrají v pátek 24. září, kdy šumperští junioři zajíždí do Uherského Hradiště.

HK Mladí Draci Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov 6:3 (3:1, 3:2, 0:0)

Branky Šumperku: 10. Svoboda (Drábek), 15. Hlavsa (Svoboda), 20. Doleček (Cink), 23. Holinka (Sóos), 34. M. Horváth (Navrátil), 39. Cink (Navrátil).
Šumperk: Kulhavý – Svoboda, Doleček, Sóos, Gewiese, Drábek, Navrátil – Vejchoda, Cink, Hlavsa – Prokopec, Holinka, L. Drtil – Galuška, Kohout, M. Horváth.