Proti poslednímu celku 1. ligy juniorů, který má doposud na svém kontě pouhé dvě výhry, se však i tentokrát šumperský celek na úspěch nebývale nadřel a teprve střelecky povedená třetí třetina jej nasměrovala za třemi body.

„K zápasu jsme kvůli marodce přijeli pouze s jediným gólmanem, čtyřmi obránci a třemi útočnými řadami. A už to vypadalo, že si Brno připíše třetí výhru, z toho druhou proti nám," prozradil vedoucí týmu Mladých Draků Šumperk Karel Navrátil.

Hosté sice rychle vedli 0:2, ale protivník stihl stejně rychle srovnat krok. Později Mladí Draci odskočili až k náskoku 2:5, jenže ani tohle nestačilo.

Na začátku poslední dvacetiminutovky totiž domácí sporným gólem v přesilovce vyrovnali na 5:5 a začínalo se opět od nuly. Šumperk však ještě zmobilizoval síly a čtyřmi góly v řadě nakonec svého soupeře přetlačil.

„To vyrovnání v úvodu třetí třetiny nás naštěstí nezlomilo, spíše zdravě nakoplo a kluci díky tomu zápas zvládli. V takto okleštěné sestavě jsme za tyto body nesmírně rádi," dodal Navrátil.

Warrior Brno – HK Mladí Draci Šumperk 5:9 (2:3, 2:2, 1:4)

Branky Šumperku: Galuška 2, Prokopec 2, Kobza, Langr, Kovář, Navrátil, Stanislav.
Šumperk: Řoutil – Navrátil, Vepřek, Feledík, Pražák – Holinka, Prokopec, Kovář – Langr, Kobza, Žálčík – Nedopil, Galuška, Stanislav.